Szokujące odkrycie na lotnisku. W bagażu miał głowę... krokodyla

Na lotnisku w Delhi zatrzymano 32-letniego Kanadyjczyka, który próbował przewieźć czaszkę krokodyla. Zwierzę należało do gatunku chronionego, co potwierdziły służby celne oraz eksperci z Departamentu Lasów i Dzikiej Przyrody.

Podróżny twierdził, że głowa zwierzęcia to pamiątka z wakacji
Podróżny twierdził, że głowa zwierzęcia to pamiątka z wakacji
Źródło zdjęć: © Adobe Stock, Delhi Customs (Airport & General)
oprac. MSI

Sytuacja miała miejsce w poniedziałek 6 stycznia, podczas rutynowej kontroli bagażu przed lotem do Kanady. Funkcjonariusze zauważyli podejrzany przedmiot owinięty w kremowy materiał. Jak się okazało, był to fragment czaszki młodego krokodyla, ważący ok. 777 gramów.

"Tekstura, wzór zębów, dobrze rozwinięte podniebienie kostne i nozdrza potwierdziły, że przedmiotem jest czaszka młodego krokodyla" – poinformowały służby celne w wydanym oświadczeniu.

Dalsza część artykułu pod materiałem wideo

Graciosa - dziewicza europejska wyspa z bajecznymi plażami

Podróżny nie posiadał wymaganych dokumentów

Ekspertyza przeprowadzona przez Departament Lasów i Dzikiej Przyrody wykazała, że czaszka pochodzi z gatunku objętego ochroną na mocy indyjskiej Ustawy o Ochronie Dzikiej Przyrody. Kanadyjczyk nie posiadał niezbędnych zezwoleń na przewóz tego rodzaju przedmiotów, co doprowadziło do jego zatrzymania.

Rajesh Tandon, oficer leśny, poinformował, że 32-latek twierdził, iż nabył czaszkę podczas swojej podróży do Tajlandii. Mężczyzna zapewniał, że nie polował na krokodyla ani nie był sprawcą jego śmierci. Obecnie prowadzone są dodatkowe badania, mające na celu dokładne ustalenie podgatunku zwierzęcia.

To już kolejny incydent z udziałem Kanadyjczyków

Nie jest to pierwszy przypadek tego typu na lotnisku w Delhi. W ubiegłym roku inna 32-letnia obywatelka Kanady została zatrzymana z rogami niezidentyfikowanego zwierzęcia. Kobieta tłumaczyła, że znalazła je podczas wędrówki w regionie Ladakh i chciała zabrać jako pamiątkę.

Sytuacja ta po raz kolejny zwraca uwagę na problem nielegalnego przewozu przedmiotów związanych z dziką przyrodą oraz konsekwencje braku świadomości turystów co do międzynarodowych regulacji dotyczących ochrony fauny i flory.

Źródło: BBC

Źródło artykułu:WP Turystyka
w podróżyporadydelhi
Wybrane dla Ciebie
Komentarze (0)