Trwa ładowanie...
d1xy463

Sztuczna plaża w Jarosławcu. Wyjątkowa na skalę Europy

W położonym nad Bałtykiem Jarosławcu, w ramach prac refulacyjnych, powstała sztuczna plaża. Docelowo będzie mieć ponad 5 hektarów i znajdą się na niej atrakcje dla turystów.
Głosuj
Głosuj
Podziel się
Opinie
Poza Jarosławcem, jeszcze tylko w jednym miejscu w Europie jest sztucznie powstała plaża, która potrafi przetrwać sztormy
Poza Jarosławcem, jeszcze tylko w jednym miejscu w Europie jest sztucznie powstała plaża, która potrafi przetrwać sztormy (UG Postomino)
d1xy463

Refulacja, czyli prace mające na celu poszerzanie oraz ochronę plaży, sprawiła, że turyści przybywający do Jarosławca będą mieć podczas wakacji znacznie więcej miejsca do odpoczywania.

UG Postomino
Podziel się

Nowa część plaży ma aktualnie 3 ha, a do lata powiększy się o kolejne 2,5 ha. Prace są wykonywane na zlecenie Urzędu Morskiego w Słupsku.

UG Postomino
Podziel się

– To niecodzienne, bo zazwyczaj piasek z refulacji po jakimś czasie wraca do morza – mówił w rozmowie z Dziennikiem Bałtyckim Janusz Bojkowski, wójt gminy Postomino. – Cieszymy się z tego, że u nas jest inaczej, a nasza radość jest tym większa, że plaża będzie bardziej okazała, bo do wakacji ma przybyć jeszcze jej 2,5 ha powierzchni – skomentował.

UG Postomino
Podziel się

Samorząd planuje organizować na plaży plenerowe imprezy letnie. Chce też stworzyć na niej dodatkowe atrakcje dla turystów, jak np. boisko do gry w siatkówki. Włodarz podkreślał, że sztuczna plaża w Jarosławcu jest atrakcją samą w sobie. – W Polsce, czy w Europie mało, jakie miejsce nadmorskie może się pochwalić takim plażowiskiem – mówił.

d1xy463

Okazuje się, że poza Jarosławcem, jeszcze tylko w jednym miejscu w Europie jest sztucznie powstała plaża, która potrafi przetrwać sztormy. Znajduje się ona w Holandii.

Zobacz też: Wczasy w PRL

d1xy463

Podziel się opinią

Share

d1xy463

d1xy463