Szukają Polaków do pracy w nietypowym miejscu. Życiowa okazja
Na taką szansę niektórzy czekają latami. Instytut Geofizyki PAN ogłosił nabór kandydatek i kandydatów na uczestników 46. Wyprawy Polarnej do polskiej stacji Hornsund na Spitsbergenie w sezonie 2023/24. Wśród stanowisk są: meteorolog, informatyk czy kucharz.
Praca w Polskiej Stacji Polarnej Hornsund im. Stanisława Siedleckiego to marzenie wielu. Nic dziwnego, bo jest to nie tylko okazja do zdobycia ogromnego doświadczenia, ale także szansa na przygodę życia.
Praca w stacji polarnej
Aktualnie rozpoczęła się rekrutacja uczestników 46. Wyprawy Polarnej w sezonie 2023/24. W ramach grupy zimującej, czyli całorocznej, Instytut Geofizyki PAN poszukuje: geofizyka (z doświadczeniem w dziedzinach elektroniki i geofizyki), meteorologa (w szczególności z doświadczeniem w służbie meteorologicznej IMGW), specjalisty ds. monitoringu środowiska/hydrochemika (z doświadczeniem w pracy w laboratorium chemicznym, w obsłudze chromatografu jonowego oraz w pracy w terenie), informatyka (z doświadczeniem w zakresie administrowania systemami Linux i Windows, teleinformatyki i łączności satelitarnej), mechanika (z umiejętnością obsługi agregatów prądotwórczych i silników wysokoprężnych), a także konserwatora (z doświadczeniem w zakresie robót ogólnobudowlanych oraz napraw i konserwacji instalacji sanitarnych, elektrycznych i konstrukcyjnych).
Trwa ładowanie wpisu: facebook
Wybrani kandydaci spędzą na Spitsbergenie rok - wyjadą w czerwcu 2023 roku, a wrócą w lipcu 2024 roku.
Jest też opcja wyjazdu na krócej. W ramach grupy letniej 46. Wyprawy Polarnej IGF PAN poszukiwani są: specjalista ds. monitoringu środowiska/oceanograf, pracownik techniczny, administrator/asystent terenowy, kucharz i asystent kucharza. Letnia ekipa wyjeżdża w czerwcu i wraca we wrześniu 2023 roku.
Swoją kandydaturę można zgłaszać najpóźniej do 21 listopada br.
Polska Stacja Polarna Hornsund im. Stanisława Siedleckiego
Polska Stacja Polarna Hornsund im. Stanisława Siedleckiego jest położona w południowo-zachodniej części Spitsbergenu - największej wyspie archipelagu Svalbard, za północnym kołem podbiegunowym.
Czytaj także: Polacy w samym środku nocy polarnej. Pokazali zdjęcia
Wyspa na Morzu Arktycznym jest w dużej mierze pokryta lodowcami. Średnia temperatura w lipcu wynosi tam ok. 4 st. C., a w lutym ok. -20 st. C.