Trwa ładowanie...

Tajemnicze ślady w Zakopanem. "To się musiało tak skończyć"

Na terenie Centrum Edukacji Przyrodniczej TPN w Zakopanem znaleziono nietypowe ślady. Przyrodnicy wydali się zdziwieni odkryciem praktycznie w środku miasta. "Sprawdzaliśmy kilkukrotnie, nie wierząc temu, co widzimy" - napisano na profilu TPN na Facebooku. Oczywiście był to żart na prima aprilis.

Na terenie Centrum Edukacji Przyrodniczej znaleziono nietypowe ślady Na terenie Centrum Edukacji Przyrodniczej znaleziono nietypowe ślady Źródło: Facebook screenshot
d47jp14
d47jp14

1 kwietnia na profilu TPN na Facebooku pojawiło się wideo nakręcone na terenie Centrum Edukacji Przyrodniczej, zatytułowane "Tajemnicze ślady w ogrodzie".

TPN na tropie tajemniczych śladów

"Sprawdzaliśmy kilkukrotnie, nie wierząc temu, co widzimy. W końcu mamy w naszym zespole niezgorszych przyrodników. Jednak wszystko wskazuje na to, że w naszym ogrodzie przy Centrum Edukacji Przyrodniczej TPN zamieszkał nowy mieszkaniec. Praktycznie w środku miasta" - podpisano wideo.

Mniej zdziwiony był jednak Marek Kot z Zespołu Aktywnej Edukacji, który w nagraniu wyjaśnia do kogo należą te "tajemnicze ślady". Jak twierdził, w ogrodzie zamieszkał bóbr.

- Znaleźliśmy dziwnie ugryzione gałęzie. Według mnie, wyraźnie są to ślady siekaczów bobra. Ktoś tu wreszcie dotarł. Liczyliśmy się z tym - przyznaje przyrodnik. - W zeszłym roku tego typu gałązki pojawiły się nawet w Morskim Oku. 3 lata temu widziałem je nawet w Zielonym Stawie Kieżmarskim po słowackiej stronie. Także w końcu to się musiało tak skończyć. Dotarły również do nas (do ogrodu Centrum Edukacji Przyrodniczej - przyp. red) - dodaje Kot.

Na końcu wideo dowiadujemy się, że to żart na prima aprilis.

Bóbr nad Morskim Okiem

Żartem nie jest jednak obecność bobra nad Morskim Okiem, o czym pisaliśmy we wrześniu br. Młody osobnik widziany był pierwszy raz 19 sierpnia przez leśniczego Grzegorza Bryniarskiego. Według śladów, które pozostawił, stwierdzono, że przywędrował wzdłuż brzegów Rybiego Potoku.

d47jp14

"Na początku przypuszczaliśmy, że to był jednorazowy wypad bobra w te rejony, jednak dalsze obserwacje wskazały, że próbuje się tu osiedlić. Około 7 września bóbr ściął wierzbę nad wschodnim brzegiem Morskiego Oka - wyjaśnił wówczas Bryniarski.

Leśnik nie ukrywał jednak, że zwierzęciu raczej nie uda się zbudować żeremia nad Morskim Okiem, bo nie ma tam wystarczającej ilości preferowanych przez bobry drzew liściastych.

Masz newsa, zdjęcie lub filmik? Prześlij nam przez dziejesie.wp.pl

Nowoczesny dom z bali z widokiem na Tatry. Koszty utrzymania zaskakują

d47jp14
Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.

Komentarze

Trwa ładowanie
.
.
.
d47jp14

Pobieranie, zwielokrotnianie, przechowywanie lub jakiekolwiek inne wykorzystywanie treści dostępnych w niniejszym serwisie - bez względu na ich charakter i sposób wyrażenia (w szczególności lecz nie wyłącznie: słowne, słowno-muzyczne, muzyczne, audiowizualne, audialne, tekstowe, graficzne i zawarte w nich dane i informacje, bazy danych i zawarte w nich dane) oraz formę (np. literackie, publicystyczne, naukowe, kartograficzne, programy komputerowe, plastyczne, fotograficzne) wymaga uprzedniej i jednoznacznej zgody Wirtualna Polska Media Spółka Akcyjna z siedzibą w Warszawie, będącej właścicielem niniejszego serwisu, bez względu na sposób ich eksploracji i wykorzystaną metodę (manualną lub zautomatyzowaną technikę, w tym z użyciem programów uczenia maszynowego lub sztucznej inteligencji). Powyższe zastrzeżenie nie dotyczy wykorzystywania jedynie w celu ułatwienia ich wyszukiwania przez wyszukiwarki internetowe oraz korzystania w ramach stosunków umownych lub dozwolonego użytku określonego przez właściwe przepisy prawa.Szczegółowa treść dotycząca niniejszego zastrzeżenia znajduje siętutaj