Trwa ładowanie...

Takiej atrakcji jeszcze w Polsce nie było. Niezwykła wieża widokowa

Krynica-Zdrój, jedno z najsłynniejszych polskich uzdrowisk, wzbogaci się niebawem o wyjątkową atrakcję. Powstaje tu pierwsza w Polsce ścieżka w koronach drzew.

Takiej atrakcji jeszcze w Polsce nie było. Niezwykła wieża widokowaŹródło: Arch. Słotwiny Arena
d3c2rsk
d3c2rsk

Wyjątkowa platforma widokowa, z której będzie można podziwiać górską panoramę, powstaje na szczycie stacji narciarskiej Słotwiny Arena, na wysokości 896 m n.p.m. Można tam wjechać nowoczesną, 6-osobową kolejką lub wejść malowniczą trasą. Na wieżę o wysokości 49,5 m prowadzić będzie ścieżka w koronach drzew, która ma stopniowo wznosić się do góry. Trasa będzie podpierana przez 18 wież wsporczych i 87 słupów.

Łączna długość ścieżki, na której będą znajdować się instalacje dotyczące przyrody i historii regionu, to aż 1030 m. Dodatkową atrakcję dla najmłodszych będzie stanowić zjeżdżalnia o długości 60 m.

Cała konstrukcja będzie wykonana z drewna, co czyni ją pierwszym tego typu obiektem nie tylko w Polsce, ale i Europie. Co ważne, wieża widokowa tworzona jest przez polskich konstruktorów, architektów i cieśli.

- Głównym pomysłem na zbudowanie tej unikalnej konstrukcji była potrzeba rozszerzenia oferty turystycznej – mówi Grzegorz Lenartowicz, koordynator projektu. Całoroczna atrakcja ma szansę przyciągnąć tłumy turystów.

Arch. Słotwiny Arena
Źródło: Arch. Słotwiny Arena

Lenartowicz nie chce zdradzić, kiedy można się spodziwać otwarcia atrakcji. - Jest jeszcze zbyt wcześnie, aby mówić o terminie otwarcia, szczegóły podamy w najbliższym czasie – informuje. Nieoficjalnie mówi się jednak, że atrakcja będzie dostępna dla turystów w połowie przyszłego roku.

d3c2rsk

Podobne ścieżki otwarto w tym roku tuż za polską granicą. Jedną po czeskiej stronie Karkonoszy, drugą w słowackiej miejscowości Żdiar. Obie zakończone są wieżami widokowymi.

Ośrodek Słotwiny Arena znajduje się na terenie Krynicy-Zdrój, na południowo-wschodnim zboczu Drabiakówki, w bocznym grzbiecie Pasma Jaworzyny. Nowoczesną stację narciarską utworzono na bazie dawnego Centrum Narciarskiego Azoty. Teren obejmuje 10 tras zjazdowych o różnej skali trudności, o łącznej długości 6,5 km, 6-osobową kolej wyprzęganą firmy Doppelmayr i kompleks wyciągów orczykowych. Uzupełnieniem jest plac zabaw i wyciąg szkoleniowy dla dzieci, snowpark oraz polany do jazdy poza trasami. Latem to doskonałe miejsce dla fanów górskich wedrówek. Znajduje się tu wiele szlaków pieszych i rowerowych.

Krynica Zdrój *leży w *Beskidzie Sądeckim, otoczona przez wzgórza Góry Parkowej, Krzyżowej, Jasiennika. Jako uzdrowisko funkcjonuje już od ponad 200 lat.

Najbardziej niepokorna góra w Polsce. Zobacz wideo!

d3c2rsk
Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.

Komentarze

Trwa ładowanie
.
.
.
d3c2rsk