Trwa ładowanie...
Tam nie ma tłumów – gdzie na długi weekend w Polskę

Tam nie ma tłumów – gdzie na długi weekend w Polskę

Polacy lubią długie weekendy, wiadomo to nie od dziś. Dokąd więc pojechać? Wraz z Nocowanie.pl.pl przedstawiamy 9 alternatywnych sposobów na spędzenie fantastycznej weekendu, gdzie nie spotkacie tłumów turystów. Bo w końcu każdy zakątek Polski ma w sobie coś specjalnego!
Share

Najlepsze miejsca na spokojny długi weekend!

dhq7p32

Pojezierze Drawskie – Siemczyn

Województwo zachodniopomorskie jest atrakcyjnym turystycznie regionem na wakacyjny wypoczynek. Przede wszystkim morze, ale nie tylko. Znajdują się tu również liczne jeziora, nad którymi miło można spędzić urlop w mniejszym, jak i większym gronie. Jezioro Drawsko jest największym jeziorem na Pojezierzu Drawskim. Nad jeziorem znajdują się również liczne ośrodki wypoczynkowe, które pozwolą na dłuższy wypoczynek w miejscowości.
Sprawdź nocleg w Siemczynie

   Shutterstock.com
Źródło: Shutterstock.com

Miłomłyn

Mazury zachęcają swoim pięknem. Panują wspaniałe warunki do wypoczynku, kąpieli wodnych, czy też uprawiania sportów wodnych. Dzięki doskonale zagospodarowanemu brzegowi Jeziora Drwęckiego można tu miło spędzić czas i z pewnością każdy znajdzie tu coś dla siebie. Nieopodal Ostródy znajdziecie miasteczko Miłomłyn, które obfituje w wiele ciekawych atrakcji, zarówno historycznych, jak i przyrodniczych. Polecamy szczególnie rejs statkiem po Kanale Elbląskim, gdzie momentami "płynie się" po trawie – w Miłomłynie znajduje się jedna z zabytkowych śluz.
Sprawdź nocleg w Miłomłynie

dhq7p32

Charzykowy

Wypoczywając w województwie pomorskim, warto skorzystać z propozycji miejscowości Charzykowy. Znajduje się tu przepiękna plaża nad Jeziorem Charzykowskim oraz szereg licznych atrakcji dla najmłodszych i starszych. Charzykowy wybierane są jako alternatywa dla Morza Bałtyckiego. Panuje tu wspaniały klimat, są doskonałe warunki do wypoczynku, jak i rekreacji. Popularność miejscowości związana jest z rozwojem żeglarstwa, to kolebka polskiego żeglarstwa.
Sprawdź nocleg w Charzykowych

Sztum

   Shutterstock.com
Źródło: Shutterstock.com

Pozostańmy jeszcze w województwie pomorskim, ale przenieśmy się do Sztumu. Miasteczko położone jest naprawdę malowniczo, bo nad dwoma jeziorami: Barlewickim i Zajezierskim, a w pobliżu znajdują się jeszcze cztery inne. Sztum to świetne miejsce jeśli chcecie aktywnie spędzić długi weekend. W okolicy przebiega kilka dużych szlaków turystycznych, w tym międzynarodowy szlak rowerowy R-1 oraz rowerowy szlak zamków gotyckich. Natomiast najciekawszym miejscem Sztumu jest zamek krzyżacki, gdzie być może traficie na pokaz walk rycerskich.
Sprawdź nocleg w Sztumie

dhq7p32

Rusinowo

Plaża w Rusinowie to nieco zapomniany przez turystów zakątek nad Bałtykiem. Szkoda, bo Rusinowo może poszczycić się jedną z najpiękniejszych i najczystszych plaż nad polskim morzem. Miejscowość położona w niedalekiej odległości od popularnego Jarosławca, jest od niego spokojniejsza, co na pewno docenią osoby, które podczas długiego weekendu chciałyby odetchnąć od dużego miasta. Jeśli do nich należycie, koniecznie musicie odwiedzić Rusinowo – tutejsza zaciszna plaża już na was czeka.
Sprawdź nocleg w Rusinowie

Skarżysko-Kamienna

Czy myśleliście o długim weekendzie w centralnej Polsce? Skarżysko-Kamienna czeka na odkrycie. Miasto leży w dolinie rzeki Kamiennej, u stóp Gór Świętokrzyskich, więc na pewno znajdziecie tu coś, co was zachwyci. Jeśli szukacie wypoczynku nad wodą, polecamy Zalew Rejów ze świetnym zapleczem: sprzętem pływającym, plażą, kąpieliskiem i innymi wodnymi atrakcjami. W okolicy znajdziecie też sporo szlaków turystycznych, zarówno pieszych, jak i rowerowych. Pamiętajcie, że Skarżysko-Kamienna to doskonała baza na wycieczki po Górach Świętokrzyskich. Do Świętego Krzyża czy Łysicy jest stąd tylko dwadzieścia kilometrów.
Sprawdź nocleg w Skarżysku-Kamiennej

dhq7p32

Sępólno Krajeńskie

   Shutterstock.com
Źródło: Shutterstock.com

Szukając ciekawych miejsc w województwie kujawsko-pomorskim warto wziąć pod uwagę Sępólno Krajeńskie. Miasteczko otoczone jest jeziorami i lasami – po co więc rozglądać się za czymś innym? Znajdziecie tu zaciszną plażę nad Jeziorem Sępoleńskim, do której przylega promenada spacerowa. Na weekend do Sępólna warto zabrać rower, bo w okolicy miasteczka biegnie kilka ciekawych i niezbyt trudnych szlaków. Wytyczono je tak, by turyści mogli cieszyć się piękną okolicą.
Sprawdź nocleg w Sępólnie Krajeńskim

Rajgród

Czas na piękne Podlasie i urokliwy Rajgród. Czy okaże się rajem na długi weekend? Jeśli z urlopu chcecie wrócić z pięknymi zdjęciami, to na pewno! Wystarczy wybrać się na spacer do pobliskiego Biebrzańskiego Parku Narodowego. Wypoczynek w mieście to świetna propozycja dla amatorów sportów wodnych – szczególnie żagli. Rajgród leży nad Jeziorem Rajgrodzkim, jednym z akwenów na wodnym szlaku z Augustowa do Olecka na Mazurach. Jeśli nie żagle, to rowery lub jazda konna. Propozycji dla szukających ciekawych form wypoczynku jest tu mnóstwo.

   Shutterstock.com
Źródło: Shutterstock.com

Sprawdź nocleg w Rajgrodzie

Wierchomla Mała

Długi weekend w górach? Wierchomla Mała to na pewno warte uwagi miejsce, szczególnie jeśli zależy wam na aktywnym wypoczynku. Jest to bowiem prawdziwy raj dla kolarzy ze świetnie przygotowanymi ścieżkami rowerowymi i szlakami. A jeśli nie rower? Polecamy piesze wędrówki, na przykład w poszukiwaniu jaskiń ukrytych pod szczytem Pustej Wielkiej. Warto również wybrać się na krótką wycieczkę do niedalekiej Muszyny albo Piwnicznej-Zdroju, które słyną ze źródeł wód mineralnych.
Sprawdź nocleg w Wierchomli Małej

dhq7p32

Podziel się opinią

Share
dhq7p32
dhq7p32