Trwa ładowanie...
d1txkdr

Tatry. Ratownicy podsumowali wakacje

TOPR podsumował wakacje 2020. Ratowników górskich w Tatrach wzywano w tym sezonie do interwencji 215 razy. Niestety doszło do czterech wypadkó śmiertelnych.
Głosuj
Głosuj
Podziel się
Opinie
Ratownicy górscy mieli pełne ręce roboty
Ratownicy górscy mieli pełne ręce roboty (123RF, Fot: Lukasz Janyst)
d1txkdr

"Wakacje pod względem wypadków były bardzo podobne do tego, co wydarzyło się w poprzednim roku. Oczywiście jeżeli pominiemy wypadek masowy na Giewoncie. Dla porównania w ubiegłym roku w lipcu i w sierpniu przeprowadziliśmy 255 działań. W tym roku 215 czyli około 20 proc. mniej" – poinformował Jan Krzysztof cytowany przez "TVP 3 Kraków" za "PAP".

Śmiertelne wypadki w Tatrach

W tym roku w górach doszło do czterech wypadków śmiertelnych. Trzy nastąpiły po upadku z wysokości. Jeden z nich miał miejsce trzy tygodnie temu w Dolinie za Bramką. Z dużej wysokości spadł mężczyzna, który prawdopodobnie wspinał się w tym rejonie samotnie.

Jeden tragiczny wypadek wydarzył się poza Tatrami, ale interweniowali ratownicy TOPR, dlatego wliczany jest do statystyk.

d1txkdr

Wakacje w Tatrach a pandemia

Choć jeszcze nie ma dokładnych danych o frekwencji turystycznej w Tatrach, to zdaniem szefa TOPR, pandemia nie miała większego wpływu na ruch turystyczny w tym regionie. Niektórzy nawet twierdzą, że turystów było więcej niż kiedykolwiek.

Z danych TOPR wynika, że u osób poszkodowanych w Tatrach dominowały drobne kontuzje. Był to głównie urazy nóg wskutek potknięć lub upadków.

d1txkdr

"Upadki z wysokości wiążą się z bardzo poważnymi obrażeniami. Takich wypadków z ciężkimi skutkami mieliśmy dosyć dużo. Były to głównie obrażenia wielonarządowe, bardzo poważne. Niejednokrotnie wiązało się to z długimi pobytami w szpitalach" – powiedział naczelnik TOPR.

Źródło: TVP3 Kraków

Masz newsa, zdjęcie lub filmik? Prześlij nam przez dziejesie.wp.pl

LP Wakacje.pl w odc. nr 1 programu Remont w prezencie

d1txkdr

Podziel się opinią

Share
d1txkdr
d1txkdr