Trwa ładowanie...
tatry
oprac. IR

Tatry. Śnieg i lód już na szlakach. Należy uważać!

W Tatrach powyżej 1500 m n.p.m. spadł śnieg. Ośnieżone Tatry można było obserwować we wtorek 21 września rano z Zakopanego, gdy odsłoniły się zasnute od kilku dni chmurami szczyty.

Share
Śnieg na Kasprowym Wierchu
Śnieg na Kasprowym WierchuŹródło: Adobe Stock, fot: ©kwiatek7 - stock.adobe.com
d25ihge

Choć to jeszcze nie zima, to nocami w Tatrach temperatura spada poniżej zera stopni. Miejscami na szlakach pojawiają się też oblodzenia. Na facebookowych grupach dla miłośników Tatr można zobaczyć, że ośnieżone są m.in. zbocza Giewontu, Świnicy czy Kasprowego Wierchu.

Pogoda na weekend w górach

Choć weekend w Tatrach zapowiada się słonecznie, to wychodząc w wyższe partie gór należy jednak pamiętać o odpowiednim, ciepłym ubraniu i zimowym obuwiu.

W miejscach oblodzonych i zaśnieżonych niezbędne mogą okazać się raczki. W dolnych partiach szlaki są mokre i śliskie, a na odcinkach leśnych błotniste.

d25ihge

Zamknięte szlaki w Tatrach

Przypominamy, że ze względu na remont zamknięty jest do odwołania niebieski szlak turystyczny na odcinku od schroniska na Polanie Kalatówki do końca Polany Kalatówki. Dojście na Halę Kondratową możliwe jest tzw. dolnym szlakiem.

Nieczynny jest także czerwono znakowany szlak turystyczny na odcinku od Czarnego Stawu pod Rysami na Rysy. Szlakiem na szczyt można natomiast poruszać się w weekendy.

Masz newsa, zdjęcie lub filmik? Prześlij nam przez dziejesie.wp.pl

Teneryfa. Odwiedź jedną z największych atrakcji wyspy

d25ihge

Podziel się opinią

Share
d25ihge
d25ihge