Trwa ładowanie...

Tatrzański Park Narodowy – nowe ceny parkingów

Wybierasz się w Tatry? Jeśli podróżujesz swoim autem, ta informacja będzie przydatna. Zdrożały ceny parkingów dla samochodów osobowych przy wejściach do TPN.

Tatrzański Park Narodowy – nowe ceny parkingówŹródło: Shutterstock.com, fot: Lukasz Janyst
d1qjzte
d1qjzte

Tatry są co roku celem podróży milionów osób. Z sezonu na sezon jest ich coraz więcej. W 2016 r. TPN, obejmujący całą polską część tych gór, odwiedziło rekordowe 3,5 mln turystów. Z czego najwięcej odwiedzających przyjeżdża w okresie wakacji. Choć dyrekcja parku zapewnia, że Tatrom nie grozi "zadeptanie", o tłumach i przepełnionych parkingach przed wejściem na szlaki w szczycie sezonu słyszymy regularnie. Trochę trudno się więc dziwić, że wraz z rozpoczęciem wakacji zdecydowano się na podniesienie cen parkingów (zarówno dla motocykli, samochodów osobowych, jak i autokarów).

Wikimedia Commons CC BY
Źródło: Wikimedia Commons CC BY

Zmiany są zauważalne. Jednodniowa opłata za parking dla samochodów osobowych przy Dolinie Kościeliskiej, Małej Łące i Wierchu Poroniec wynosi obecnie 30 zł (w stosunku do minionego roku to wzrost ceny o 10 zł!). Przy Łysej Polanie i Palenicy Białczańskiej zaś trzeba zapłacić 25 zł (wzrost ceny o 5 zł).

Nie zmieniły się natomiast ceny biletów – niezależnie od pory roku za bilet normalny musimy zapłacić 5 zł a ulgowy 2,5 zł. Bilet 7-dniowy normalny kosztuje 25 zł, ulgowy zaś – 12,5 zł. Z opłat zwolnieni są m.in. stali mieszkańcy Zakopanego, Kościeliska, Poronina, Bukowiny Tatrzańskiej i Białego Dunajca; dzieci do lat 7 i posiadacze Karty Dużej Rodziny.

d1qjzte
Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.

Komentarze

Trwa ładowanie
.
.
.
d1qjzte