Trwa ładowanie...

Tavern Island wystawiona na sprzedaż. "Godna jest tylko prawdziwego milionera"

Jedna z 25 wysp Norwalk Islands w amerykańskim stanie Connecticut została wystawiona na sprzedaż. Warte miliony dolarów i położone godzinę drogi od Nowego Jorku niewielkie terytorium gościło niejedną sławę.

Tavern Island wystawiona na sprzedaż. "Godna jest tylko prawdziwego milionera"Źródło: Vladi Private Islands
d16ogtl
d16ogtl

Tavern Island jest niewielka - ma powierzchnie ok. 14 tys. m kw. (dla porównania rynek w Krakowie ma wielkość 40 tys. m kw.) i jest jedną z mniejszych na archipelagu. Jednak mimo niewielkich rozmiarów ma fascynującą przeszłość, a znajdujące się na niej budynki, w ocenie biura nieruchomości, są godne tylko prawdziwego milionera, który ceni spokój, ciszę i malownicze widoki.

Wysepka zyskała sławę dzięki poprzednim właścicielom i odwiedzającym ich znamienitym gościom. Na przyjęciach bywały tu takie sławy, jak Marilyn Monroe czy Barbra Streisand.

Vladi Private Islands
Źródło: Vladi Private Islands

Znajdujący się na Tavern Island dom zbudowała w latach 30. ubiegłego stulecia Lilly Hellman - dramatopisarka i scenarzystka, która jako pierwsza kobieta w historii zdobyła nominację do Oscara za najlepszy scenariusz. Po Hellman właścicielem był m.in. Billie Rose - ekstrawagancki producent oraz autor piosenek. To właśnie on organizował na wyspie legendarne przyjęcia pełne gwiazd filmu i teatru.

Vladi Private Islands
Źródło: Vladi Private Islands

Nowy nabywca zyska dom z 6 sypialniami, salonem z kominkiem, ogromną kuchnią z jadalnią, biurem, salą gimnastyczną i sauną. Poza głównym domem, są tu też: domek herbaciany oraz dom administratora z dwoma sypialniami, a także zabudowania gospodarcze i hangar na łodzie. Do dyspozycji przyszłego właściciela będą także dwie prywatne plaże i basen.

Vladi Private Islands
Źródło: Vladi Private Islands

Aby kupić wyspę z zabudową, trzeba posiadać 8,7 mln dol. czyli ok. 31 mln zł. Można powiedzieć, że jest to okazyjna cena, ponieważ w 2012 r., gdy była po raz pierwszy wystawiona na sprzedaż, jej koszt wynosił 12,9 mln dol. Jednak nie znaleziono nabywcy. Norwalk Islands od Nowego Jorku dzieli zaledwie godzina drogi, a na stały ląd można się dostać w ok. 10 min łodzią. To jak? Skusicie się?

d16ogtl

Źródło: Rzeczpospolita

Zobacz też: Opuszczony hotel w Japonii

d16ogtl
Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.

Komentarze

Trwa ładowanie
.
.
.
d16ogtl