Trwa ładowanie...

Ten widok sprawi, że wstrzymasz oddech. Mężczyzna szedł na wierzchołek jak po linie

Patrzysz i oczom nie wierzysz. Ile trzeba mieć w sobie pasji, zacięcia i odwagi, żeby "spacerować" w ten sposób. Film nagrany przez Arka Ceremugę mrozi krew w żyłach i wzbudza podziw jednocześnie. I chociaż w pierwszym momencie możesz pomyśleć: "To nie jest normalne!", to oczu nie da się oderwać.

Ten widok sprawi, że wstrzymasz oddech. Mężczyzna szedł na wierzchołek jak po linieŹródło: Facebook.com
d3z11uq
d3z11uq

Na nagraniu widzimy, jak mężczyzna powoli kieruję się na wierzchołek Żabiego Konia. Szczyt ten ma 2291 m i znajduje się na grani głównej Tatr Wysokich, na granicy polsko-słowackiej. Uważany jest za jeden z najtrudniej dostępnych w Tatrach. Nie ma żadnych szlaków, ścieżek, dlatego dostępny jest jedynie dla wykwalifikowanych wspinaczy, do których zapewne należy bohater filmu.

Kiedyś uznawana, za niezwykle trudną do zdobycia, dziś kusi początkujących taterników. Nazwa szczytu powstała dopiero w 1905 roku dzięki Klimkowi Bachledzie, góralowi i pierwszemu polskiemu ratownikowi górskiemu, oraz Januszowi Chmielowskiemu. Ten pierwszy wymyślił "Koń", ze względu na jej stromy i wąski charakter, a że znajduje się blisko Żabich Stawów Mięguszowieckich (jeden z nich naprawdę przypomina kształtem żabę), to drugi dodał do nazwy płaza. Brzmi zabawnie i niewinnie, ale wcale tak nie jest.

"Ja pie*dziu, masakra... Jedno małe "potknięcie" i byłoby "widziałem orła cień" - emocjonuje się internautka. "To się nazywa chodzenie po górach. Szacun" – dodaje kolejny fan grupy. Inny słusznie zauważa: "Wielkie dzięki, że nagrywacie takie materiały filmowe. Może osoby niemające pojęcia o wspinaczce przekonają się, jak bardzo trzeba przygotować się technicznie i kondycyjnie, ile trzeba mieć wiedzy oraz jak bardzo trzeba mieć poukładane w głowie, aby móc iść w tak trudnych warunkach..." – stwierdził, i my się pod jego słowami podpisujemy.

d3z11uq

Zobacz też: Niezwykła wieś w Albanii. Niektórzy nie wiedzą nawet, że istnieje

d3z11uq
Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.

Komentarze

Trwa ładowanie
.
.
.
d3z11uq