Trwa ładowanie...
d2rumd6

Tornado w Rumunii. Internauci udostępnili nagrania

To niebezpieczne zjawisko atmosferyczne wystąpiło w południowo-wschodnim okręgu Calarasi w Rumunii. Trąba na szczęście ominęła okoliczne wioski, ale osoby podróżujące lokalną drogą w miejscowości Dragalina odniosły obrażenia.
Głosuj
Głosuj
Podziel się
Opinie
Tornado było efektem spotkania ciepłego i zimnego frontu atmosferycznego
Tornado było efektem spotkania ciepłego i zimnego frontu atmosferycznego (Facebook.com/ Meteoplus)
d2rumd6

Do zdarzenia doszło we wtorek 30-go kwietnia w miejscowości oddalonej o ok. 80 km od Bukaresztu. Wirująca kolumna powietrza zerwała dachy z co najmniej 10 domów i "przeniosła" autokar z turystami na pobliskie pole. Pojazd przewrócił się, rannych zostało 12 osób.

W mediach społecznościowych pojawiło się wiele nagrań, które pokazują siłę trąby powietrznej. Na filmach widać, że trąba w dolnej części przybrała brązowy kolor. Jak podaje AccuWeather było to wynikiem unoszenia przez wiatr kurzu i piachu.

d2rumd6

Świadkowie zjawiska opisywali je w lokalnych mediach jako wyjątkowo widowiskowe i groźne. "Niebo było całe czarne. Zaczęło się od błyskawicy i gradu, a potem z nieba zstąpiło coś, jakby białą chmura i zaczęło wznosić się z ziemi" - skomentowała Alexandra Puscasu, autorka jednego z nagrań.

Masz newsa, zdjęcie lub filmik? Prześlij nam przez dziejesie.wp.pl

Zobacz też: Jak wygląda życie w restauracji "od kuchni"?

d2rumd6

Podziel się opinią

Share

d2rumd6

d2rumd6