WP

Trąba wodna u wybrzeży "Czarnej Perły”. Wygląda spektakularnie

Pantalleria to maleńka wyspa pomiędzy Sycylią a Tunezją. Od lat nazywa się ją "Czarną Perłą Morza Śródziemnego”. Dwa dni temu u jej wybrzeży można było zaobserwować niesamowite zjawisko atmosferyczne. Była to trąba wodna, której wideo znalazło się w mediach społecznościowych.
Głosuj
Głosuj
Podziel się
Opinie
Chwilami wodne tornado osiągało naprawdę spore rozmiary.
Chwilami wodne tornado osiągało naprawdę spore rozmiary. (twitter.com/. severe-weather.EU)
WP

Na kilku różnych nagraniach widać, jak silny prąd powietrzny dosłownie "wwirowuje” się w wodę, która rozpryskuje na boki, tworząc spektakularne widowisko. Wodne tornada są raczej rzadkim zjawiskiem meteorologicznym. Trudno je zatem spotkać,a jeszcze trudniej sfilmować. Powstają w wyniku * formowania chmurzastego wiru w kształcie leja*, który występuje nad powierzchnią wody. Trąby wodne są w dużym stopniu przezroczyste, a w początkowych fazach można je rozpoznać dzięki śladowi, jaki pozostawiają na powierzchni wody.

Trąba wodna jest na szczęście o wiele słabsza od lądowego tornada i z reguły rozprasza się w momencie, kiedy dochodzi do lądu. Na wodzie bywa jednak równie niebezpieczna, co tradycyjna trąba powietrza.

WP

Tym razem mieli okazję ją zobaczyć mieszkańcy wyspy Pantalleria. Na jednym z wideo widać, jak wielkie i potężne jest wodne tornado w porównaniu z "maleńkimi” samochodami. Momentami wyglądało naprawdę groźnie.

Masz newsa, zdjęcie lub filmik? Prześlij nam przez dziejesie.wp.pl

Zobacz też: Tam, gdzie spotykają się tornada…

WP
WP
WP
WP
0
komentarze
Głosuj
Głosuj
0
Wow!
0
Ważne
0
Słabe
0
Straszne
Trwa ładowanie
.
.
.
WP