Trwa ładowanie...

Trzy dni tkwili na Syberii. Pasażerowie polecieli trzecim samolotem

Z Paryża do Szanghaju przez Syberię. Pasażerowie Air France mieli dolecieć do Chin po 11 godzinach, ale ostatecznie spędzili trzy dni w Irkucku.

Share
Trzy dni tkwili na Syberii. Pasażerowie polecieli trzecim samolotem
Źródło: East News, fot: GERARD/REPORTER
d2hfbp1

Mieli nieoczekiwane międzylądowanie z powodu awarii. Pasażerowie samolotu Air France AF116 usłyszeli w niedzielę, że z powodu "problemu technicznego" piloci muszą lądować w Irkucku. Żadna z 280 osób na pokładzie nie ucierpiała z tego powodu.

Z powodu przedłużającej się naprawy na Syberię wysłano samolot zastępczy. Drugi Boeing 777 miał zabrać zniecierpliwionych pasażerów do Szanghaju - informuje CNN.

Ale do końca przygody było jeszcze daleko. Po przybyciu na lotnisko w Irkucku drugi Boeing również się zepsuł, zmuszając francuskiego przewoźnika do wysłania trzeciego, który na szczęście nie zawiódł. Pechowi pasażerowie ostatecznie dotarli do Szanghaju w środę po południu czasu miejscowego.

d2hfbp1

Są wściekli na Air France. Pasażerowie skarżyli się na chaos na lotnisku, przedłużające się oczekiwanie na zakwaterowanie w hotelach oraz brak dostępu do bagażu i paszportów, które zostały zabrane przez rosyjskich urzędników. Francuski przewoźnik przeprosił klientów za niedogodności i zapewnił, że wypłaci wszystkim "stosowne" wynagrodzenia.

Masz newsa, zdjęcie lub filmik? Prześlij nam przez dziejesie.wp.pl.

Zobacz także: Awaryjne lądowanie na środku autostrady

d2hfbp1

Podziel się opinią

Share

Komentarze

Trwa ładowanie
.
.
.
d2hfbp1
d2hfbp1