Trwa ładowanie...

Turyści kochają takie atrakcje. W Polsce powstanie kolejna ścieżka w koronach drzew

Świetna wiadomość dla turystów. Ścieżka w koronach drzew wraz ze szlakiem nietoperzowym powstanie w Ciężkowicach w woj. małopolskim. Zakończenie budowy obiektu zaplanowano na koniec września tego roku.

Ścieżki w koronach drzew to niezwykle popularne atrakcje nie tylko w Polsce, ale także w Czechach czy na Słowacji Ścieżki w koronach drzew to niezwykle popularne atrakcje nie tylko w Polsce, ale także w Czechach czy na Słowacji Źródło: Adobe Stock
d3vxfak
d3vxfak

Ścieżki w koronach drzew to atrakcje, które przyciągają turystów z całego świata. Spacer blisko natury na nietypowej wysokości to niezwykłe doświadczenie. W Polsce jest kilka tego typu miejsc. I już wiadomo, że powstanie kolejne!

Przedstawiciele władz województwa małopolskiego i gminy Ciężkowice 14 lutego podpisali list intencyjny dotyczący dofinansowania przedsięwzięcia przez samorząd regionu w wysokości 2 mln zł.

Nowa atrakcja na Małopolsce

Ścieżka powstanie w ramach projektu zakładającego rozbudowę tamtejszego Muzeum Przyrodniczego w Małopolskie Centrum Edukacji Ekologicznej "Ziemia-Woda-Powietrze".

d3vxfak

- Cieszę się z tego dnia. To był trudny montaż finansowy, ale udało się go domknąć i dzięki temu region zyska kompleksową atrakcję, nie tylko z zakresu edukacji ekologicznej, ale również turystyczną - podkreślił podczas wizyty w Ciężkowicach marszałek Małopolski Witold Kozłowski.

Gminie udało się wybrać wykonawcę tego projektu dopiero po dwóch latach i w piątym przetargu, dlatego wszyscy tak cieszą się, że nareszcie nabiera on tempa.

Koszt inwestycji to ok. 15 mln zł. Województwo małopolskie wspiera jej finansowanie w postaci uzupełnienia wkładu własnego gminy w łącznej wysokości 2,55 mln zł (w 2021 r. - 550 tys. zł i 2022 - 2 mln zł).

Ścieżka i szlak

Budowa ścieżki to element szerszego projektu, na który Ciężkowice otrzymały aż 17 mln zł dofinansowania. Zakłada on także rozbudowę Muzeum Przyrodniczego w Małopolskie Centrum Edukacji Ekologicznej oraz wykonanie nowego szlaku – nietoperzowego, który połączy centrum ze ścieżką. Termin zakończenia realizacji projektu zaplanowany jest na 30 września 2022 r.

d3vxfak

Ścieżka będzie mierzyć ponad kilometr długości i pobiegnie koronami drzew, miejscami na wysokości nawet 22 m nad ziemią. Widoki będą więc niesamowite.

Atrakcja będzie dostępna dla każdego, także osób z niepełnosprawnościami. Na całej trasie znajdą się tarasy i punkty widokowe oraz miejsca do edukacji ekologicznej, np. w których opisane będą okoliczne rośliny czy ptaki.

Źródło: Malopolska.pl/PAP

Masz newsa, zdjęcie lub filmik? Prześlij nam przez dziejesie.wp.pl

Najdziwniejsze grzyby, które można znaleźć jesienią

d3vxfak
Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.

Komentarze

Trwa ładowanie
.
.
.
d3vxfak