ycipk-4a6rz6

Turyści szturmują tatrzańskie szlaki

Prawdziwe oblężenie przeżywają tatrzańskie szlaki w pierwszym miesiącu wakacji. Na popularne szczyty tworzą się kolejki, a traktem nad Morskie Oko codziennie maszerują tysiące ludzi.
Głosuj
Głosuj
Podziel się
Opinie
Tłumy na tatrzańskich szlakach to udręka od lat.
Tłumy na tatrzańskich szlakach to udręka od lat. (PAP, Fot: Grzegorz Momot)
ycipk-4a6rz6

Najbardziej popularny wśród turystów szlak do Morskiego Oka jest oblegany codziennie już od świtu, a parkingi w Palenicy Białczańskiej i na Łysej Polanie zapełniają się od rana. Później jest coraz gorzej. Miejscowi twierdzą, że każdego dnia przeżywają armagedon.

Władze TPN apelują, aby w przypadku braku miejsc parkingowych zmienić plany wycieczki. Turyści często pozostawiają samochody tuż przy drodze prowadzącej z Wierchu Porońca do Palenicy Białczańskiej, utrudniając ruch i stwarzając zagrożenie dla innych.

Wakacyjny urlop, czyli jak skutecznie odpocząć.

ycipk-4a6rz6

Turyści chcący wyjechać kolejką linową na Kasprowy Wierch także muszą odstać w kolejce po bilety. W godzinach przedpołudniowych trzeba czekać nawet 3 godz. Warto wiedzieć, że bilet na konkretną godzinę można kupić online. To dobra opcja, bo dzienna pula biletów jest ograniczona, a chyba nikt, po kilku godzinach stania, nie chciałby zostać odprawiony z kwitkiem.

Kolejki tworzą się też pod szczytem Giewontu. Tam z uwagi na ograniczoną liczbę osób, które mogą jednocześnie przebywać na szczycie, oraz wąskie podejście, turyści muszą stać w ogonku, aby dotknąć słynnego krzyża. Podobnie jest na Orlej Perci i podejściu na Rysy.

ycipk-4a6rz6

Ale to nie koniec. Turyści szturmują też tatrzańskie doliny, gdzie robią sobie odpoczynek. Najbardziej popularne są Dolina Kościeliska i Chochołowska, na których widać morze ludzi.

Ratownicy TOPR przypominają turystom, aby idąc w góry, zabierali ze sobą nakrycie głowy, zapas wody do picia i smarowali się kremami z filtrem. Na wysokogórskich szlakach słońce operuje mocniej, a na otwartych przestrzeniach i górskich graniach nie ma się gdzie schronić przed słońcem.

Polub WP Turystyka
0
komentarze
Głosuj
Głosuj
0
Wow!
0
Ważne
0
Słabe
0
Straszne
Trwa ładowanie
.
.
.

ycipk-4a6rz6

ycipk-4a6rz6
ycipk-4a6rz6