Trwa ładowanie...
airbus
22-09-2010 11:39

Ultranowoczesny samolot z przezroczystą podłogą!

Podniebne podróże i zarazem zwiedzanie świata? Już wkrótce podróż samolotem nie będzie tylko przemieszczaniem się z miejsca na miejsce, ale także pozwoli na podziwianie świata z lotu ptaka, w dość niekonwencjonalny sposób.

Ultranowoczesny samolot z przezroczystą podłogą!Źródło: www.airbus.com
dmw9eyq
dmw9eyq

Podniebne podróże i zarazem zwiedzanie świata? Już wkrótce podróż samolotem nie będzie tylko przemieszczaniem się z miejsca na miejsce, ale także pozwoli na podziwianie ciekawych miejsc z lotu ptaka, w dość niekonwencjonalny sposób.

Dzięki odważnym pomysłom inżynierów europejskiego konsorcjum Airbus, może już wkrótce podróż samolotem nabierze innego wymiaru i znaczenia. Czy za kilkadziesiąt lat będziemy latać samolotami, których wnętrza zaprojektujemy sami oraz podziwiać świat dzięki przezroczystej podłodze?

Podczas tegorocznych Targów Lotniczych w Farnborough, Airbus przeniósł wszystkich w innowacyjny świat podróży samolotem. Pokazał jak przy obecnym tempie rozwoju technologicznego, transport lotniczy może wyglądać w 2050 roku. Eksperci firmy dali się ponieść własnym marzeniom oraz fantazji i zaprojektowali samolot przyszłości, który można śmiało nazwać osiągnięciem techniki XXI wieku.

dmw9eyq

Ultranowoczesny i ekologiczny samolot w jednym?

Wizja inżynierów to nic innego jak ultranowoczesny samolot, naszpikowany innowacyjnymi rozwiązaniami. Koncepcyjna maszyna została zaprojektowana tak, by jak najbardziej obniżyć spalanie i hałas podczas lotu. Smukłe skrzydła, ukryte silniki, czy inteligentny kadłub – to tylko niektóre pomysły, które nie tylko zwiększą komfort przelotu, ale także pozwolą na bardziej ekonomiczne i ekologiczne podróże.

Koncepcja samolotu przyszłości powstała między innymi dzięki ankietom, przeprowadzonym głównie wśród młodych ludzi, stawiających na ekologię i wygodę. Pomysł przezroczystej podłogi na pewno nie przemówi do osób cierpiących na lęk wysokości, nam jednak wydaje się strzałem w dziesiątkę.

Niestety, póki co nie możemy liczyć na tak wyszukane podróże. Jeśli pomysł wejdzie w ogóle w życie, nie będzie to szybciej aniżeli w 2030 roku.

(pw)

dmw9eyq
Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.

Komentarze

Trwa ładowanie
.
.
.
dmw9eyq