Trwa ładowanie...

USA. Prace nad paszportem szczepionkowym nabierają tempa

Administracja Joe Bidena wspólnie z amerykańskimi firmami pracuje nad wprowadzeniem paszportów szczepionkowych. Miałyby umożliwić Amerykanom podróże czy wyjście na koncert. Rząd mógłby także "śledzić" zaszczepionych obywateli.
Share
USA. Prace nad paszportem szczepionkowym nabierają tempa
Źródło: 123RF
d1yhzhh

Administracja Bidena rozpoczęła prace na wprowadzeniem w kraju paszportu szczepionkowego, który pozwoliłby Amerykanom na swobodne podróżowanie, pracę i udział w dużych eventach. Miałby też sprawić, że rząd wiedziałby, dokąd zaszczepieni Amerykanie podróżują.

USA - trwają prace nad paszportem szczepionkowym

"Administracja Bidena i firmy prywatne działają nad opracowaniem standardowego sposobu obsługi danych uwierzytelniających - często nazywanych paszportami szczepionkowymi - które pozwoliłyby Amerykanom udowadniać, że zostali zaszczepieni przeciwko COVID-19"- poinformował w niedzielę "Washington Post".

d1yhzhh

Joe Biden obiecał Amerykanom, że ​​tego lata kraj zacznie odzyskiwać normalność. Prace nad paszportem szczepionkowym nabrały więc tempa, bo coraz większa liczba firm - od statków wycieczkowych po hale sportowe - twierdzi, że przed ponownym otwarciem drzwi będą wymagać dowodu szczepień.

Anonimowi pracownicy Departamentu Zdrowia i Opieki Społecznej potwierdzili w rozmowie z "Washington Post", że prace nad paszportem szczepionkowym nabrały tempa.

W artykule czytamy, Centrum Kontroli i Zapobiegania Chorobom także bierze udział w pracach nad wprowadzeniem paszportu szczepionkowego dla obywateli USA. "Washington Post", że trwają także wspólne rozmowy na ten temat ze Światową Organizacją Zdrowia.

d1yhzhh

Nowy Jork ma swój paszport szczepionkowy

Niektóre amerykańskie miasta nie czekają na oficjalny krajowy paszport szczepionkowy.

Kilka dni temu Nowy Jork uruchomił program paszportów szczepionkowych "Excelsior Pass", który został opracowany przez IBM. Jak donosi "TheBlaze", dokument pozwala nowojorczykom pokazać na telefonie unikalny kodu QR, który jest skanowany przez firmy w celu potwierdzenia szczepień COVID-19 lub ostatnich negatywnych testów, zanim będą mogli wejść do teatru, na stadion lub do firmy.

d1yhzhh

"Excelsior Pass" został po raz pierwszy przetestowany podczas meczu Brooklyn Nets w Barclays Center.

Źródło: Washington Post/TheBlaze

Masz newsa, zdjęcie lub filmik? Prześlij nam przez dziejesie.wp.pl

Paszporty covidowe. "Mogą przyczynić się do powstawania nierówności społecznych"

d1yhzhh

Podziel się opinią

Share
d1yhzhh
d1yhzhh