Trwa ładowanie...

Uziemieni pasażerowie w Meksyku. Awaria Dreamlinera PLL LOT

"Pasażerowie uziemionego w Meksyku dreamlinera Polskich Linii Lotniczych, który miał wczoraj rano wylądować w Warszawie, nadal przebywają w Cancun. Samolot jest usprawniany" - poinformował rzecznik LOT Adrian Kubicki.

Uziemieni pasażerowie w Meksyku. Awaria Dreamlinera PLL LOTŹródło: Wikimedia Commons CC BY
d3vuc9x
d3vuc9x

Dreamliner Polskich Linii Lotniczych miał w sobotę o 8 rano wylądować w Warszawie, ale został uziemiony na lotnisku w Meksyku z powodu awarii modułu zasilania głównego komputera. To samolot, który czarterowany przez jedno z biur podróży, z ok. 250 pasażerami na pokładzie.

"Nastąpiła awaria urządzenia, które odpowiada za zasilanie głównego komputera samolotu, stwierdzona po wylądowaniu w Cancun. W związku z tym samolot nie może ruszyć w drogę powrotną" – poinformował rzecznik LOT Adrian Kubicki.

Dodał, że to, kiedy maszyna ruszy w drogę powrotną, zależy od przebiegu naprawy. "Pewnie około wieczora polskiego czasu zostanie [uszkodzona część] dostarczona i niezwłocznie rozpocznie się jej wymiana. Trudno powiedzieć, ile to potrwa łącznie z pracami technicznymi. Staramy się, żeby to było jak najszybciej" – podkreśla Kubicki.

Rzecznik LOT powiedział, że do czasu usunięcia awarii pasażerowie przebywają w hotelu. "Są pod naszą opieką, mają zapewnione posiłki" - stwierdził.

d3vuc9x

Źródło: PAP

Zobacz także: Wzdłuż Ściany Wschodniej - wyprawa z północy na południe Polski na pokładzie Škody Kodiaq 4x4

d3vuc9x
Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.

Komentarze

Trwa ładowanie
.
.
.
d3vuc9x