Trwa ładowanie...

W tej części polskich lasów go jeszcze nie było. "Nie drażnić!"

Lasy Państwowe w swoich mediach społecznościowych ogłosiły pojawienie się "nowego lokatora" na granicy Nadleśnictwa Lutówko i Nadleśnictwa Złotów. Od niedawna można tam spotkać rysia. Zwierzę widziane było w okolicy miejscowości Wersk i Dorotowo.

Share
Rysie występują w różnych częściach PolskiRysie występują w różnych częściach PolskiŹródło: Adobe Stock, fot: Jan Mengr
d17mrjl

Jak informują Lasy Państwowe, ryś zachowuje się bardzo spokojnie i powoli spaceruje po okolicy. Jednak podczas spotkania należy zachować bezpieczny dystans - minimum kilkanaście metrów oraz kontakt wzrokowy ze zwierzęciem.Trzeba spokojnym krokiem oddalić się w innym kierunku.

Ryś na nowych obszarach: "To jednak dzikie zwierzę"

"Ten ryś jest spokojny, ale to jednak dzikie zwierzę, drapieżnik, dlatego w razie spotkania nie wolno go płoszyć, drażnić i należy się oddalić" - czytamy na Twitterze Lasów Państwowych.

Pod koniec ur. polskie rysie miały wyjątkowe "parcie na szkło" i dały się złapać na fotopułapkach w różnych częściach kraju.

d17mrjl

22 grudnia Tatrzański Park Narodowy podzielił się w mediach społecznościowych nagraniem, na którym widać tatrzańskie rysie. Fotopułapka uchwyciła je w ciągu dnia, więc wideo jest naprawdę dobrej jakości. "Piękne, wspaniałe nagranie" - piszą internauci.

Kilka dni wcześniej zdjęcie z fotopułapki opublikowali także leśnicy z Nadleśnictwa Kwidzyn. To wyjątkowe wydarzenie, bo ryś ostatni raz był widziany w tamtejszych lasach ponad 40 lat temu.

W mediach społecznościowych opublikowano także fotografię tropu oraz skan zapisków leśniczego.

Masz newsa, zdjęcie lub filmik? Prześlij nam przez dziejesie.wp.pl

Ryś polujący na dziki z ambony. Niezwykłe nagranie myśliwego

d17mrjl
Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.

Komentarze

Trwa ładowanie
.
.
.
d17mrjl
d17mrjl