Trwa ładowanie...

Wakacje 2020. Lista miejsc, w których zrealizujesz bon turystyczny 500 plus

Polska Organizacja Turystyczna od kilku dni przyjmuje zgłoszenia firm, które chcą, by można było u nich płacić bon turystycznym. Przedsiębiorcy mogą rejestrować się w programie na Platformie Usług Elektronicznych Zakładu Ubezpieczeń Społecznych. Lista zostanie opublikowana 1 sierpnia.

Bon będzie można aktywować już w tym tygodniuBon będzie można aktywować już w tym tygodniuŹródło: 123RF, robson309
d33gme1
d33gme1

Rejestracja firm w programie Polski Bon Turystyczny wystartowała w sobotę, 25 lipca. Zgłaszać mogą się przedsiębiorcy turystyczni lub organizacje pożytku publicznego, które realizują usługi hotelarskie lub organizują imprezy turystyczne na terytorium Polski.

Polska Organizacja Turystyczna zapowiedziała, że opublikuje listę przedsiębiorców na stronie bonturystyczny.gov.pl w sobotę - 1 sierpnia. Ale nie będzie to ostateczna lista, gdyż przedsiębiorcy będą mogli rejestrować się do programu do czasu jego zakończenia.

"Baza podmiotów przyjmujących płatności bonem turystycznym powiększa się z każdą godziną" - poinformowała w niedzielę Polska Organizacja Turystyczna na Twitterze.

Bon turystyczny 500 plus - jak dołączyć?

Firmy, które chcą znaleźć się na liście, muszą zarejestrować się na Platformie Usług Elektronicznych (PUE) ZUS. Następnie należy złożyć oświadczenie jako przedsiębiorstwo turystyczne lub organizacja pożytku publicznego i złożyć je pod rygorem odpowiedzialności karnej.

- Do programu mogą przystąpić jedynie legalne firmy. Dzięki Polskiemu Bonowi Turystycznemu pośrednio zmniejszy się szara strefa w branży turystycznej - mówi Robert Andrzejczyk, prezes Polskiej Organizacji Turystycznej.

d33gme1

Bon turystyczny 500 plus - od kiedy?

Od 1 sierpnia platforma będzie aktywna dla beneficjentów bonu, którzy będą mogli wykorzystać go do 31 marca 2022 roku. Bon będzie można aktywoqać dokładnie w nocy z 31 lipca na 1 sierpnia.

Na Platformie Usług Elektronicznych ZUS powstanie osobna zakładka dla osób korzystających z bonu. By z niego skorzystać, trzeba będzie go aktywować na kilka dni przed wyjazdem.

Płatności bonem będą realizowane w oparciu o komunikację SMS.

Źródło: POT

Masz newsa, zdjęcie lub filmik? Prześlij nam przez dziejesie.wp.pl

Oszustwo na bon turystyczny. Ekspert przestrzega

d33gme1
Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.

Komentarze

Trwa ładowanie
.
.
.
d33gme1