Trwa ładowanie...

Wakacje 2020. Mandaty dla turystów. Za spacer z psem zapłacili 600 zł

Małżeństwo spacerowało z psem po pasie granicznym między Polską a Rosją. Straż Graniczna ukarała ich mandatami o łącznej kwocie 600 zł. Służby ostrzegają turystów przed podobnymi występkami. Grozi za to odpowiedzialność karna.
Share
Spacer z psem kosztował ich 600 zł - zdjęcie poglądowe
Spacer z psem kosztował ich 600 zł - zdjęcie poglądoweŹródło: Getty Images
d36a1s2

Para została zarejestrowana przez kamery Warmińsko-Mazurskiej Straży Granicznej. Małżeństwo było widziane po raz pierwszy w niedzielę, 9 sierpnia. Następnego dnia pojawili się w tej samej okolicy po raz kolejny. Jak podaje "Wprost.pl", 51-letni mężczyzna potwierdził, że wszedł na pas graniczny. Powodem był uciekający pies.

Za dwukrotne wejście na pas drogi granicznej obywatel Niemiec został ukarany mandatami o łącznej kwocie 350 zł. Z kolei jego 47-letnia małżonka za spacer w niedozwolonym miejscu otrzymała mandat w wysokości 250 zł.

d36a1s2

Straż Graniczna ostrzega - za przekroczenie granicy grozi mandat

Granicę można przekraczać wyłącznie w miejscach do tego przeznaczonych. Straż Graniczna ostrzega przed nieumyślnym wkroczeniem na teren obcego państwa, np. podczas zbierania grzybów, pieszych wędrówek czy polowania. Turyści często również popełniają ten błąd, chcąc np. zrobić sobie zdjęcie ze słupem granicznym.

Za przekroczenie granicy państwa w niedozwolonym miejscu grozi mandat do 500 zł. Czyn ten określony jest w kodeksie karnym i za jego popełnienie grozi nawet do 3 lat więzienia.

Źródło: "Wprost.pl"

d36a1s2

WPodróży: Niemcy Północne, czyli idealny pomysł na weekendowy wyjazd cz. II

Masz newsa, zdjęcie lub filmik? Prześlij nam przez dziejesie.wp.pl

d36a1s2

Podziel się opinią

Share
d36a1s2
d36a1s2