Trwa ładowanie...

Wakacje 2020. Serbia otworzyła granice

Zagraniczni goście mogą odwiedzać ten kraj już od ponad miesiąca – bez testów i kwarantanny. Rząd Republiki Serbii 21 maja podjął decyzję o przywróceniu ruchu granicznego do stanu sprzed epidemii koronawirusa.

Kalemegdan – fortyfikacje w Belgradzie wybudowane za czasów celtyckich, a następnie za czasów rzymskich znane pod nazwą SingidunumKalemegdan – fortyfikacje w Belgradzie wybudowane za czasów celtyckich, a następnie za czasów rzymskich znane pod nazwą SingidunumŹródło: Getty Images
d44cev0
d44cev0

Serbia, w której łączna liczba osób zakażonych wirusem SARS-CoV-2 wyniosi ponad 14 tys. osób, od ponad miesiąca luzuje ograniczenia wprowadzone w marcu, po wykryciu pierwszych zachorowań na COVID-19. W maju władze zniosły stan wyjątkowy oraz godzinę policyjną, otwarte zostały restauracje, szkoły i centra handlowe.

Serbia otwiera granice

Zgodnie z decyzją serbskiego rządu, od piątku 22 maja otwarte są również granice zewnętrzne kraju. Zarówno obcokrajowcy, jak i mieszkańcy Serbii mogą je przekraczać swobodnie – bez obowiązku posiadania negatywnego testu PCR, kwarantanny i konieczności przedstawienia specjalnych przepustek.

Wznowiony został też międzynarodowy ruch lotniczy z wieloma portami w Europie. Połączenia są realizowane m.in. z i do Francji, Niemiec czy Szwecji.

d44cev0

Z Polski do Belgradu na razie jednak nie polecimy. Nasze granice powietrzne są otwarte dla większości państw Unii Europejskiej i strefy Schenegen, a Serbia do wspólnoty nie należy. Polskie Linie Lotnicze LOT planują uruchomienie połączeń do Belgradu od połowy lipca, a swoją decyzję uzależniają od aktualnych regulacji w Polsce.

Masz newsa, zdjęcie lub filmik? Prześlij nam przez dziejesie.wp.pl

Jak wyglądają wakacje w epidemii? Dobre wieści dla turystów

d44cev0
Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.

Komentarze

Trwa ładowanie
.
.
.
d44cev0

Pobieranie, zwielokrotnianie, przechowywanie lub jakiekolwiek inne wykorzystywanie treści dostępnych w niniejszym serwisie - bez względu na ich charakter i sposób wyrażenia (w szczególności lecz nie wyłącznie: słowne, słowno-muzyczne, muzyczne, audiowizualne, audialne, tekstowe, graficzne i zawarte w nich dane i informacje, bazy danych i zawarte w nich dane) oraz formę (np. literackie, publicystyczne, naukowe, kartograficzne, programy komputerowe, plastyczne, fotograficzne) wymaga uprzedniej i jednoznacznej zgody Wirtualna Polska Media Spółka Akcyjna z siedzibą w Warszawie, będącej właścicielem niniejszego serwisu, bez względu na sposób ich eksploracji i wykorzystaną metodę (manualną lub zautomatyzowaną technikę, w tym z użyciem programów uczenia maszynowego lub sztucznej inteligencji). Powyższe zastrzeżenie nie dotyczy wykorzystywania jedynie w celu ułatwienia ich wyszukiwania przez wyszukiwarki internetowe oraz korzystania w ramach stosunków umownych lub dozwolonego użytku określonego przez właściwe przepisy prawa.Szczegółowa treść dotycząca niniejszego zastrzeżenia znajduje siętutaj