Trwa ładowanie...

Wakacje 2020. Turcja otworzyła granice dla turystów

Turcja zniosła zakaz wjazdu obcokrajowców na swoje terytorium. Przyjezdnych nie obowiązuje też 14-dniowa kwarantanna. Jednak na liście rekomendacyjnej państw, których obywatele będą mogli wjechać do UE, nie ma Turcji.

Plaża w AntalayiPlaża w AntalayiŹródło: Getty Images, fot: Mustafa Ciftci
d43sic8
d43sic8

Od 1 lipca kraje Unii Europejskiej miały otworzyć się na turystów spoza Europy. Tymczasem na liście rekomendacyjnej państw, których obywatele będą mogli wjechać do UE, nie ma Turcji. Ale władze tureckie poinformowały o zniesieniu zakazu wjazdu na terytorium ich kraju. Jeśli więc marzy wam się urlop na tureckim wybrzeżu, to na razie musicie uzbroić się w cierpliwość.

Wakacje w Turcji - kiedy możliwe?

O tym, kiedy Polacy będą mogli podróżować do Turcji, zadecyduje polski rząd. Na razie takiej decyzji nie ma.

Turcja chce w pełni rozpocząć sezon turystyczny. Już pod koniec maja podróżowanie po tym kraju było możliwe tylko dla jej mieszkańców. Od początku czerwca zaczęły pracować hotele i restauracje, przy zachowaniu reżimu sanitarnego. Tureckie władze zaproponowały wprowadzenie specjalnego systemu certyfikacji dla obiektów turystycznych, głównie noclegowych. Uzyskanie certyfikatu bezpieczeństwa oznacza możliwość bezpiecznego wypoczynku w danym obiekcie.

Zainicjowany w maju program składa się z czterech głównych pozycji: "Zdrowie i bezpieczeństwo pasażera (turysty)", "Zdrowie i bezpieczeństwo pracownika", "Środki zapobiegawcze stosowane w obiektach" oraz "Środki zapobiegawcze stosowane w środkach transportu".

d43sic8

Podróże do Turcji – wytyczne

Turyści przylatujący do Turcji są zobowiązani do noszenia maseczek już na terminalu lotniska. Pasażerowie będą mieli mierzoną temperaturę, a lotniska zostaną wyposażone w maty i środki do dezynfekcji.

W hotelach cały personel będzie przeszkolony z zasad zachowania bezpieczeństwa oraz wyposażony w maseczki ochronne. Personel przejdzie również obowiązkowe mierzenie temperatury oraz badania pod kątem obecności koronawirusa.

W ogólnodostępnych miejscach w hotelach zostaną umieszczone płyny dezynfekujące, każdy gość otrzyma broszurę z informacjami dotyczącymi nowych zasad higieny i zachowania się na terenie obiektu. Miejsca wspólne będą regularnie dezynfekowane, a odległość między stolikami i leżakami musi wynosić co najmniej 1,5 m.

Masz newsa, zdjęcie lub filmik? Prześlij nam przez dziejesie.wp.pl

Najstarsza świątynia na świecie. Nowe odkrycie archeologów

d43sic8
Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.

Komentarze

Trwa ładowanie
.
.
.
d43sic8