Trwa ładowanie...
d1xd7it

Wakacje "na Marsie". Stacja na pustyni Mojave w Kalifornii

Marzenia o podróży w kosmos są coraz bardziej realne, a projekt "Eksperymentalnej Bioregeneratywnej Stacji" (EBIOS) jest niemal na wyciągnięcie ręki. Jej budowa ma ruszyć w 2021r. Symulacja wakacji na innej planecie może kosztować nawet ok. 22 tys. zł.
Share
Symulacja życia na innej planecie ma również sprawdzić czy będziemy umieli się przystosować do nowych warunków
Symulacja życia na innej planecie ma również sprawdzić czy będziemy umieli się przystosować do nowych warunkówŹródło: Courtesy of Interstellar Lab
d1xd7it

Paryskie studio badawcze Interstellar Lab ogłosiło plany budowy pierwszej na ziemi wioski inspirowanej kosmosem. Stacja ma być dostępna dla turystów, którzy chcieliby przeżyć symulację kosmicznej podróży, ale autorzy pomysłu zastrzegają, że może być ona wykorzystywana również do szkolenia astronautów.

Wioska ma się składać z sieci samowystarczalnych biomów, których zadaniem będzie m. in. recykling wody, uprawa żywności oraz wytwarzanie energii nawet dla 100 osób. Zespół Interstellar zapewnia, że ich projekt będzie rzetelnie przygotowany, dzięki współpracy z ekspertami pracującymi dla NASA.

d1xd7it

Obiekt będzie otwarty dla turystów przez połowę każdego roku. W każdej, wchodzącej w skład projektu stacji kosmicznej, znajdzie się centrum badań i nauki do szkolenia astronautów oraz centrum sztuki i muzyki. Paryskie studio badawcze chce sprawdzić, czy przyszłe pokolenia będą w stanie przystosować się do życia na Marsie. Będzie w tym celu badać systemy wzrostu roślin, technologie drukowania 3D oraz narzędzia do analizy ludzkich zachowań w zamkniętym środowisku.

Pomysł pozostaje wciąż w fazie rozwoju, a firma jest na etapie negocjowania potencjalnej lokalizacji obiektu na pustyni Mojave w Kaliforni. Barbara Belvisi, dyrektor generalny Interstellar szacuje, że doświadczenie przestrzeni kosmicznej w EBIOS może kosztować ok. 11- 22 tys. zł (3-6 tys. dol.).

Masz newsa, zdjęcie lub filmik? Prześlij nam przez dziejesie.wp.pl

d1xd7it

Zobacz też: Zapraszamy w podróż do Kopenhagi

d1xd7it

Podziel się opinią

Share
d1xd7it
d1xd7it