Trwa ładowanie...
ycipk-fc9z3l

Polacy stworzyli projekt marsjańskiego osiedla. Otrzymali nagrodę

Mars Colony Prize to międzynarodowy konkurs architektoniczno-urbanistyczny na projekt osiedla dla przyszłych mieszkańców "Czerwonej Planety". Polski zespół naukowo-badawczy, złożony ze studentów i doktorantów Politechniki Wrocławskiej zajął II miejsce.
Głosuj
Głosuj
Podziel się
Opinie
Koncepcja kolonii "Twardowsky" okazała się jednym z najciekawszych projektów
Koncepcja kolonii "Twardowsky" okazała się jednym z najciekawszych projektów (Materiały prasowe)
ycipk-fc9z3l

Projekt kolonii zaprezentowany przez architektów nosi nazwę "Twardowsky" i został opracowany dla 100 osób w różnym wieku. Miałby powstać w rozległym kraterze Jezero, które NASA wyznaczyło jako miejsce pierwszego potencjalnego lądowania na Marsie.

Do konkursu zostało zgłoszonych łącznie ponad 1000 projektów z całego świata. Wyspecjalizowani inżynierowie, pracujący dla firm branży kosmicznej rywalizowali z młodymi zespołami studenckimi, które dopiero zaczynają stawiać pierwsze kroki w projektowaniu marsjańskiej architektury i urbanistyki.

ycipk-fc9z3l

Kolonia "Twardowsky" miałaby importować z Ziemi jak najmniej towarów czy konstrukcji, koncentrując się na produkowaniu własnych materiałów budowlanych, potrzebnych do rozbudowywania metropolii i rozwoju rolnictwa. Istotnym elementem projektu jest planowanie niezależnych od Ziemi źródeł energii oraz stworzenie fabryk pojazdów, maszyn czy ubrań.

  1. miejsce w tym samym konkursie zajął również polski zespół badawczy – Innspace, który do konkursu zgłosił projekt "Ideacity". Stworzone przez nich osiedle wzorowane było na wzór renesansowych miast.

Masz newsa, zdjęcie lub filmik? Prześlij nam przez dziejesie.wp.pl

Zobacz też: Tak wygląda Warszawa bez Rotundy

ycipk-fc9z3l
0
komentarze
Głosuj
Głosuj
0
Wow!
0
Ważne
0
Słabe
0
Straszne
Trwa ładowanie
.
.
.

ycipk-fc9z3l

ycipk-fc9z3l
ycipk-fc9z3l