Trwa ładowanie...

Tajemnicze zniknięcie warszawskiej Syrenki. Podano powód

Syrenka Warszawska w środę... zniknęła! Tego mieszkańcy stolicy absolutnie się nie spodziewali. Początkowo nie tłumaczono dlaczego pomnik został zasłonięty. Teraz wszystko jest już jasne.

Share
Syrenka Warszawska
Syrenka Warszawska Źródło: Wikimedia Commons
d8xxklq

Do zasłonięcia Syrenki Warszawskiej doszło 20 października (środa). Stołeczny ratusz nie chciał natomiast wyjaśnić, dlaczego zdecydowano się na taki ruch.

Prezydent Warszawy Rafał Trzaskowski wrzucił do sieci jedynie zdjęcie, na którym widać lustrzane pudło z napisem "Syrenka ma dziś wolne". Właśnie przy jego pomocy zakryto słynny pomnik.

d8xxklq

"Dzień dobry, Warszawo! Zaczynamy dzień od ważnej informacji dla wszystkich, których zaniepokoiła nieobecność Syrenki Warszawskiej na Bulwarach. Wyjaśnienie jest proste - Syrenka ma dziś wolne" - pisał Trzaskowski.

Syrenka Warszawska zniknęła. Dlaczego?

W czwartek Rafał Trzaskowski wyjawił przyczynę zasłonięcia monumentu. Miało to związek z "Dniem na U". To akcja promowana przez stołeczny ratusz, której celem jest propagowanie dobrych nawyków w dbaniu o zdrowy biust.

"Syrenka Warszawska wzięła wczoraj wolne. Jej zniknięcie z Bulwarów związane jest z kampanią "Dzień na U". To dzień, którego raz w roku potrzebuje każda kobieta i każdy mężczyzna, by zrobić doroczne badania i potwierdzić swoje zdrowie. Dlatego Urząd Miasta Warszawa umożliwił wszystkim pracowniczkom i pracownikom wykonanie badań profilaktycznych w ramach czasu pracy" - czytamy na instagramowym profilu prezydenta Warszawy.

d8xxklq

Masz newsa, zdjęcie lub filmik? Prześlij nam przez dziejesie.wp.pl

Bazar Różyckiego. Tajemnice najsłynniejszego targowiska w Warszawie

Oceń jakość artykułu:
Zależy nam na podnoszeniu jakości naszego dziennikarstwa. Twoja opinia jest dla nas ważna!
d8xxklq

Podziel się opinią

Share

Komentarze

Trwa ładowanie
.
.
.
d8xxklq
d8xxklq