Trwa ładowanie...
dhkvs71

Warszawa. Zbadają temperaturę na lotnisku po przylocie z Włoch i Chin

Od wtorku pasażerowie przylatujący bezpośrednio z Włoch lub Chin będą mieli mierzoną temperaturę – zapowiedziały władze Lotniska Chopina w Warszawie. Pasażerowie z podwyższoną temperaturą będą skierowani na wywiad medyczny, by wykluczyć zakażenie koronawirusem.
Głosuj
Głosuj
Podziel się
Opinie
Lotnisko Chopina
Lotnisko Chopina (Getty Images)
dhkvs71

Wprowadzenie dodatkowych środków ostrożności zapowiedział rzecznik Lotniska Chopina w związku z pojawieniem się koronawirusa w Europie. W ostatnich dniach kolejne ogniska wirusa odnotowano we Włoszech.

Od wtorku pasażerowie przylatujący z Chin i Włoch będą musieli poddać się badaniom. Badania wykona ekipa medyczna lotniska.

„Będziemy zaczynali od zmierzenia temperatury tych pasażerów. Jeśli będzie podwyższona, to skierujemy taką osobę na wywiad medyczny, aby ewentualnie wykluczyć zakażenie koronawirusem. Badania będą przeprowadzane w taki sposób, by pasażerowie, którzy przylatują do Warszawy, nie mieszali się z pasażerami innych rejsów” - powiedział TVN24 rzecznik Lotniska Chopina w Warszawie Piotr Rudzki.

dhkvs71

Dodał, że procedura jest obowiązkowa, ale samo badanie jest nieinwazyjne i nie powoduje żadnych uciążliwości dla pasażera. Temperatura będzie mierzona termometrem bezdotykowym.

Epidemia koronawirusa rozprzestrzeniła się z Chin na 25 krajów i terytoriów, w tym kilka europejskich, m.in. Włochy, Niemcy, Francję i Finlandię. W ostatnich dniach kolejne ogniska wirusa odnotowano we Włoszech. Na północy kraju w kilka dni stwierdzono 229 przypadków zarażenia. Liczba śmiertelnych ofiar koronawirusa we Włoszech wzrosła do siedmiu.

Masz newsa, zdjęcie lub filmik? Prześlij nam przez dziejesie.wp.pl.

dhkvs71

Podziel się opinią

Share

dhkvs71

dhkvs71