Trwa ładowanie...

Watykan. Tłumy turystów w muzeach. "Chaos, szok i strach"

W sobotę, 13 lutego turyści bez opamiętania zwiedzali Muzea Watykańskie. Włoskie media informują o naruszeniu przepisów sanitarnych. Jeden z przewodników w liście do dyrekcji muzeum pisał, że zwiedzający byli przerażeni.
Share
Choć muzeum otwarte jest od początku lutego, to wcześniej nie było tam takich tłumów. Zdjęcie z 4 lutego 2021 r.
Choć muzeum otwarte jest od początku lutego, to wcześniej nie było tam takich tłumów. Zdjęcie z 4 lutego 2021 r. Źródło: Getty Images
d379jmd

We wtorek, 16 lutego lokalne media poinformowały o liście przewodnika do dyrekcji Muzeów Watykańskich. Instytucja czynna jest od 1 lutego, jednak według relacji mężczyzny dopiero w sobotę, 13 lutego działy się tam dantejskie sceny. Zwiedzający byli wpuszczani bez ograniczeń, co powodowało chaos i przerażenie.

- To, co zobaczyłem, wywołało mój głęboki wstyd. Żadnego dystansu ani żadnej organizacji. Na miejscu tłum, sceny indywidualnej i zbiorowej histerii, chaos, szok i strach zwiedzających - pisał w liście do dyrekcji Muzeów Watykańskich przewodnik, Vincenzo Spina.

d379jmd

Muzea Watykańskie - turyści byli przerażeni

Jak twierdzi, tak wielkie i niezdyscyplinowane tłumy stoją w sprzeczności z wszelkimi normami przeciwepidemicznymi. Dodał, że zwiedzający znaleźli się w "dantejskim kręgu piekielnym".

- Niektórzy krzyczeli, inni płakali, wołali, a jeszcze inni trzęśli się ze strachu albo przecierali oczy ze zdumienia. Ktoś groził, że wezwie policję, podczas gdy inni modlili się w ciszy o to, by wyjść stamtąd żywym - relacjonował Spina. Dyrekcja Muzeów Watykańskich jak dotąd nie odniosła się do listu przewodnika.

d379jmd

Nadciąga kolejny lockdown? Tłumy na Krupówkach mogą sporo namieszać

Masz newsa, zdjęcie lub filmik? Prześlij nam przez dziejesie.wp.pl

d379jmd

Podziel się opinią

Share
d379jmd
d379jmd