Trwa ładowanie...

Ważna informacja dla podróżujących do Turcji. Bez tego nie ruszaj się z hotelu

Większość turystów spędzających urlop w Turcji nie ma pojęcia o niektórych obowiązujących tam przepisach, których złamanie może nawet prowadzić do aresztowania. Brytyjskie ministerstwo spraw zagranicznych ostrzega szczególnie przed jedną rzeczą.

Turcja to jeden z najpopualrniejszych kierunków na wakacjeTurcja to jeden z najpopualrniejszych kierunków na wakacjeŹródło: Adobe Stock
d2x1vjw
d2x1vjw

Na rządowej brytyjskiej stronie internetowej poświęconej poradom dotyczącym podróży zagranicznych pojawiło się ostrzeżenie dla turystów wybierających się do Turcji.

W Turcji nie ruszaj się bez paszportu - ostrzegają Brytyjczycy

Okazuje się, że w tym popularnym wakacyjnym kraju "nielegalne jest nienoszenie przy sobie dokumentu tożsamości ze zdjęciem. Należy zawsze mieć przy sobie paszport lub pozwolenie na pobyt" - czytamy na brytyjskiej stronie.

W niektórych miejscach, zwłaszcza w Stambule, ale także w dużych miastach na wybrzeżu, możliwe są kontrole.

Dodatkowo na głównych drogach Turcji znajduje się wiele policyjnych punktów kontrolnych. Wczasowiczom zaleca się, aby zawsze współpracowali z urzędnikami przeprowadzającymi kontrole.

Zasady wjazdu dla Polaków

Polacy nie muszą posiadać paszportu, żeby pojechać do Turcji. Wjazd możliwy jest na podstawie paszportu, paszportu tymczasowego oraz dowodu osobistego. Na podstawie tego ostatniego wjedziemy wyłącznie w celach turystycznych i tranzytowych, nie dłużej niż 90 dnia w okresie 180 dni.

d2x1vjw

Dokumenty muszą być ważne przez co najmniej 60 dni dłużej niż dozwolony okres pobytu bezwizowego. Oznacza to, że paszport w okresie pobytu bezwizowego powinien być ważny jeszcze przez minimum 150 dni, licząc od dnia pierwszego wjazdu do Turcji.

Dokumenty zawsze powinniśmy mieć przy sobie.

Źródło: gov.uk/gov.pl

Masz newsa, zdjęcie lub filmik? Prześlij nam przez dziejesie.wp.pl

"Halo Polacy". Różnice kulturowe mogą zaskakiwać. "Wietnamczycy traktują picie alkoholu jak konkurencję"

d2x1vjw
Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.

Komentarze

Trwa ładowanie
.
.
.
d2x1vjw