Trwa ładowanie...

Ważna zmiana od Nowego Roku. Chodzi o Babiogórski Park Narodowy

Turyści odwiedzający teren Babiogórskiego Parku Narodowego (BPN) od Nowego Roku zobowiązani są do zakupu biletu wstępu. Opłata obowiązuje bez względu na to, którym szlakiem czy wejściem wchodzi się do parku.

Od Nowego Roku opłata za wstęp do Babiogórskiego Parku Narodowego będzie pobierana przy każdym wejściu Od Nowego Roku opłata za wstęp do Babiogórskiego Parku Narodowego będzie pobierana przy każdym wejściu Źródło: Adobe Stock, fot: ©ChemiQ - stock.adobe.com
d938f5k

Jak dotąd bilety wstępu na teren Babiogórskiego Parku Narodowego sprzedawane były wyłącznie w dwóch punktach: na Polanie Krowiarki i w Zawoi Markowej. Wraz z nowym rokiem nadeszły jednak nowe zasady, które będą dotyczyć wszystkich turystów odwiedzających BPN.

Bilety wstępu na teren Babiogórskiego Parku Narodowego

"Obecnie obowiązek posiadania biletu dotyczy całego parku, niezależnie od tego, czy turysta wchodzi przez Krowiarki, czy przykładowo od strony Czatoży, 'Lajkonika', czy od Orawy. Musi się w niego zaopatrzyć. Podstawą prawną jest rozporządzenie ministra klimatu i środowiska z 14 września ub.r."– mówił w rozmowie z PAP Maciej Mażul z Babiogórskiego Parku Narodowego.

d938f5k

Jak tłumaczył przedstawiciel BPN, przy granicy parku umieszczone zostały kody QR przez które można wejść na stronę i zaopatrzyć się w e-bilet. "Każdy może to zrobić także wcześniej. Na stronie internetowej parku są informacje, w jaki sposób można nabyć e-bilet" – dodaje Mażul.

Ceny za wstęp do parku nie uległy zmianom

Mimo wprowadzenia opłat za wstęp, przy wejściach na teren parku nie staną kolejne budki, w których sprzedawane będą bilety. "Sprzedaż będzie prowadzona wyłącznie w punktach już istniejących oraz przez internet" – wyjaśnił.

Ceny biletów pozostały na niezmienionym poziomie: 7 zł normalny i 3,5 zł ulgowy.

Wilki złapane na fotopułapce. Nagranie z polskich Tatr

Masz newsa, zdjęcie lub filmik? Prześlij nam przez dziejesie.wp.pl
d938f5k
Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.

Komentarze

Trwa ładowanie
.
.
.
d938f5k