Trwa ładowanie...

Wielka Brytania. Ogromne kary za zagraniczny wyjazd bez uzasadnienia

5 tys. funtów kary za wyjazd za granicę bez ważnego powodu. Oto propozycja, nad którą w czwartek 25 marca głosować będzie w Londynie Izba Gmin. Brytyjczycy już łapią się za głowy.
Share
Brytyjczycy będą musieli sporo zapłacić, jeśli wylecą z kraju bez uzasadnienia
Brytyjczycy będą musieli sporo zapłacić, jeśli wylecą z kraju bez uzasadnieniaŹródło: 123RF
d4aen3c

29 marca w Wielkiej Brytanii wejdzie w życie nowy przepis, zgodnie z którym za wyjazd z kraju bez ważnego powodu Brytyjczycy będą musieli słono zapłacić.

Wielka Brytania - 5 tys. funtów za wyjazd z kraju

Obecnie wyjazd z Wysp możliwy jest tylko w wyjątkowych przypadkach, np. w celu wykonania pracy, leczenia, nauki czy uczestnictwa w pogrzebie bliskiej osoby. Brytyjczycy, by wyjechać, muszą wypełnić specjalną deklarację. Podpisem potwierdzają fakt, że są świadomi obostrzeń, a ich wyjazd możne zostać zaliczony do wyszczególnionych wyjątków. Za brak deklaracji na lotnisku grozi kara 200 funtów.

d4aen3c

Niestety wielu Brytyjczyków nic sobie z tego nie robiło i mimo zaleceń rządu o nie opuszczaniu kraju, wciąż wyjeżdżało na urlopy.

Jeśli w czwartek Izba Gmin przegłosuje nowy projekt, to Brytyjczycy, którzy z kraju wyjadą w celach turystycznych - bez ważnego powodu, będą musieli zapłacić 5 tys. funtów grzywny, czyli ponad 26 tys. zł.

W projekcie rozporządzenia czytamy, że nikt nie może "opuścić Anglii, aby podróżować do miejsca docelowego poza Wielką Brytanią; podróżować do lub być obecnym w miejscu zaokrętowania w celu podróży stamtąd do miejsca docelowego poza Wielką Brytanią" bez uzasadnionego pretekstu.

d4aen3c

Kara będzie dotyczyć tylko wyjazdów z Anglii, bo o przepisach koronawirusowych w Szkocji, Walii i Irlandii Północnej decydują tamtejsze rządy.

Wielka Brytania - kiedy otwarcie granic?

Przyszłe łagodzenia obostrzeń na terenie WB będą uzależnione od sytuacji epidemiologicznej i poziomu szczepień. Oficjalnie mówi się o otwarciu granic 17 maja, jednak w związku z trwającą w Europie trzecią falą epidemii koronawirusa, w pewnych kręgach już padły deklaracje, że bardziej możliwy termin to czerwiec.

d4aen3c

Źródło: The Sun

Masz newsa, zdjęcie lub filmik? Prześlij nam przez dziejesie.wp.pl

Kolejna nielegalna impreza na 300 osób w Londynie

d4aen3c

Podziel się opinią

Share
d4aen3c
d4aen3c