Wiktoria polskiego oręża
Na świecie każdego roku odbywa się ponad 10 tysięcy rekonstrukcji historycznych bitew. W Polsce najpopularniejsza jest Bitwa pod Grunwaldem.
Na świecie każdego roku odbywa się ponad 10 tysięcy rekonstrukcji historycznych bitew. W Polsce najpopularniejsza jest Bitwa pod Grunwaldem. Od 1998 roku miłośnicy średniowiecza z całego świata spotykają się na Grunwaldzkich Polach pod Stębarkiem.
Bitwa pod Grunwaldem
Potyczki rycerzy z Niemiec, Włoch, Francji, Finlandii, Czech, Słowacji, Węgier, Rosji, Białorusi, Ukrainy a nawet Stanów Zjednoczonych ogląda około 100 tysięcy widzów.
Bitwa pod Grunwaldem
Impreza jest częścią obchodów Dni Grunwaldu. Skupia ona miłośników odtwarzania historii i jest jednym z największych elementów wytworzonym przez środowiska "historyczne" na terenie naszego kraju.
Bitwa pod Grunwaldem
Celem tego zgromadzenia jest krzewienie historii, odtwarzanie kultury, tradycji oraz dawnego rzemiosła.
Bitwa pod Grunwaldem
Głównym punktem spotkania jest inscenizacja bitwy z okazji rocznicy Bitwy pod Grunwaldem.
Bitwa pod Grunwaldem
Na pole wychodzi ponad 1400 rycerzy aby wziąć udział w największej plenerowej inscenizacji bitwy średniowiecznej na terenie naszego kraju.
Bitwa pod Grunwaldem
Wszystko to dzieje się na oczach ponad 100 tyś widzów.
Bitwa pod Grunwaldem
W 2010 roku przypada 600 rocznica tej największej "wiktorii" polskiego oręża.
Bitwa pod Grunwaldem
Wynik bitwy pod Grunwaldem miał zasadniczy wpływ na stosunki polityczne w ówczesnej Europie. Nie tylko ostatecznie załamał potęgę zakonu, ale również wyniósł dynastię jagiellońską do rangi najważniejszych na kontynencie.
Bitwa pod Grunwaldem
Pole bitwy dotychczas nie doczekało się systematycznego przebadania pod względem archeologicznym. Polskie badania archeologiczne rozpoczęły się w roku 1958 i trwały do lat 90., lecz objęły niewielką część pobojowiska.
Źródło: grunwald1410.pl