Trwa ładowanie...
d4bao13

Wintercamp. Tutaj nauczą cię, jak bawić się zimą w górach

Krzysztof Wielicki, sława światowego himalaizmu, zdobywca Korony Himalajów i Karakorum będzie gościem zbliżającego się obozu Wintercamp. Wraz z innymi instruktorami pokaże, jak przeżyć w naprawdę ekstremalnych warunkach.
Głosuj
Głosuj
Podziel się
Opinie
Wintercamp. Tutaj nauczą cię, jak bawić się zimą w górach
(Materiały prasowe)
d4bao13

Kto by chciał pomieszkać kilka dni w samym środku Parku Narodowego, zimą, w namiocie, z widokiem na Tatry? W połowie lutego, ponad 300 fanów gór zamieszka na kilka dni na polu namiotowym pod Turbaczem. Tam, pod opieką instruktorów i ratowników GOPR, szkolić się będą m.in. w zakresie bezpiecznego poruszania się zimą w górach, awaryjnego obozowania w śniegu, skitouringu oraz pierwszej pomocy. Praktyczne szkolenia, spotkania z himalaistami, zawody i wyjątkowa atmosfera – to wszystko czeka na uczestników VIII edycji zimowego biwaku szkoleniowego Wintercamp.

   Materiały prasowe

Ze względu na ogromne zainteresowanie wydarzeniem, w tym roku odbędą się 2 turnusy: 16-19 i 20-23 lutego. Organizatorzy po raz pierwszy przygotowali także specjalny program dla całych rodzin, który zrealizowany zostanie podczas edycji specjalnej - Wintercamp Family w dniach 23-26 lutego. Zgłoszenia można jeszcze wysyłać - do 30 stycznia.

   Materiały prasowe

Wintercamp to wyjątkowa pozycja w kalendarzu zimowych imprez. Pięć bloków szkoleń ma na celu poszerzenie praktycznych umiejętności, a tym samym zwiększenie bezpieczeństwa podczas zimowych aktywności w górach. Uczestnicy poćwiczą w praktyce poruszanie się zimą w górach przy użyciu rakiet, raków i skitour’ów, zbudują jamy śnieżne i poznają tajniki biwakowania w trudnych warunkach zimowych, dzięki którym bezpiecznie i komfortowo spędzą noce poza schroniskiem. Profesjonalna kadra złożona z ratowników GOPR, alpinistów, sportowców i szkoleniowców POG przeprowadzi także szkolenia lawinowe oraz warsztaty dotyczące sprzętu, ratownictwa i przetrwania w górach.

d4bao13
   Materiały prasowe
   Materiały prasowe

Instruktorzy doradzą również, jaki sprzęt outdoorowy warto zabrać ze sobą na zimową wyprawę oraz jakie rozwiązania mogą zapewnić bezpieczeństwo i znacznie ułatwić codzienne funkcjonowanie w górach. Każdy uczestnik będzie miał okazję poznać i przetestować w warunkach terenowych najnowsze rozwiązania i technologie oferowane przez firmy outdoorowe, w tym kilka nowinek prezentowanych w lutym podczas targów ISPO w Monachium. Biwak odbędzie się dzięki wsparciu partnerów stowarzyszonych w Polish Outdoor Group, takich jak: Dare2be, Jack Wolfskin, Petzl, The North Face, Woda Góry Las, Adventure24, Ratunek, Pajak, VMG, Camp, Primus, Brunton i wielu innych.

   Materiały prasowe

Wintercamp to także masa dodatkowych atrakcji. Codziennie odbywać się będą warsztaty ze wspinaczki lodowej prowadzone na specjalnie przygotowanej ścianie lodowej Petzl’a, która dzięki sprzyjającym, mroźnym, zimowym warunkom będzie w tym roku jeszcze większa. Wieczorami, w ciepłej sali schroniska odbywać się będą spotkania z gośćmi specjalnymi, wśród których znajdą się takie sławy światowego himalaizmu jak zdobywca Korony Himalajów i Karakorum Krzysztof Wielick i, czy zdobywca ośmiotysięczników Gaszerbrum I i K2 Janusz Gołąb.

d4bao13

Podziel się opinią

Share

d4bao13

d4bao13