Trwa ładowanie...
góry
14-01-2017 11:30

Wintercamp. Tutaj nauczą cię, jak bawić się zimą w górach

Krzysztof Wielicki, sława światowego himalaizmu, zdobywca Korony Himalajów i Karakorum będzie gościem zbliżającego się obozu Wintercamp. Wraz z innymi instruktorami pokaże, jak przeżyć w naprawdę ekstremalnych warunkach.

Wintercamp. Tutaj nauczą cię, jak bawić się zimą w górachŹródło: Materiały prasowe
d2zb3dl
d2zb3dl

Kto by chciał pomieszkać kilka dni w samym środku Parku Narodowego, zimą, w namiocie, z widokiem na Tatry? W połowie lutego, ponad 300 fanów gór zamieszka na kilka dni na polu namiotowym pod Turbaczem. Tam, pod opieką instruktorów i ratowników GOPR, szkolić się będą m.in. w zakresie bezpiecznego poruszania się zimą w górach, awaryjnego obozowania w śniegu, skitouringu oraz pierwszej pomocy. Praktyczne szkolenia, spotkania z himalaistami, zawody i wyjątkowa atmosfera – to wszystko czeka na uczestników VIII edycji zimowego biwaku szkoleniowego Wintercamp.

Materiały prasowe
Źródło: Materiały prasowe

Ze względu na ogromne zainteresowanie wydarzeniem, w tym roku odbędą się 2 turnusy: 16-19 i 20-23 lutego. Organizatorzy po raz pierwszy przygotowali także specjalny program dla całych rodzin, który zrealizowany zostanie podczas edycji specjalnej - Wintercamp Family w dniach 23-26 lutego. Zgłoszenia można jeszcze wysyłać - do 30 stycznia.

Materiały prasowe
Źródło: Materiały prasowe

Wintercamp to wyjątkowa pozycja w kalendarzu zimowych imprez. Pięć bloków szkoleń ma na celu poszerzenie praktycznych umiejętności, a tym samym zwiększenie bezpieczeństwa podczas zimowych aktywności w górach. Uczestnicy poćwiczą w praktyce poruszanie się zimą w górach przy użyciu rakiet, raków i skitour’ów, zbudują jamy śnieżne i poznają tajniki biwakowania w trudnych warunkach zimowych, dzięki którym bezpiecznie i komfortowo spędzą noce poza schroniskiem. Profesjonalna kadra złożona z ratowników GOPR, alpinistów, sportowców i szkoleniowców POG przeprowadzi także szkolenia lawinowe oraz warsztaty dotyczące sprzętu, ratownictwa i przetrwania w górach.

Materiały prasowe
Źródło: Materiały prasowe
Materiały prasowe
Źródło: Materiały prasowe

Instruktorzy doradzą również, jaki sprzęt outdoorowy warto zabrać ze sobą na zimową wyprawę oraz jakie rozwiązania mogą zapewnić bezpieczeństwo i znacznie ułatwić codzienne funkcjonowanie w górach. Każdy uczestnik będzie miał okazję poznać i przetestować w warunkach terenowych najnowsze rozwiązania i technologie oferowane przez firmy outdoorowe, w tym kilka nowinek prezentowanych w lutym podczas targów ISPO w Monachium. Biwak odbędzie się dzięki wsparciu partnerów stowarzyszonych w Polish Outdoor Group, takich jak: Dare2be, Jack Wolfskin, Petzl, The North Face, Woda Góry Las, Adventure24, Ratunek, Pajak, VMG, Camp, Primus, Brunton i wielu innych.

Materiały prasowe
Źródło: Materiały prasowe

Wintercamp to także masa dodatkowych atrakcji. Codziennie odbywać się będą warsztaty ze wspinaczki lodowej prowadzone na specjalnie przygotowanej ścianie lodowej Petzl’a, która dzięki sprzyjającym, mroźnym, zimowym warunkom będzie w tym roku jeszcze większa. Wieczorami, w ciepłej sali schroniska odbywać się będą spotkania z gośćmi specjalnymi, wśród których znajdą się takie sławy światowego himalaizmu jak zdobywca Korony Himalajów i Karakorum Krzysztof Wielick i, czy zdobywca ośmiotysięczników Gaszerbrum I i K2 Janusz Gołąb.

d2zb3dl
Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.

Komentarze

Trwa ładowanie
.
.
.
d2zb3dl