Trwa ładowanie...
d2phg0t

Wizy turystyczne do Arabii Saudyjskiej. Mają być wydawane już we wrześniu

Już niedługo obywatele 51 krajów będą mogli bez większych problemów odwiedzić największe państwo na Półwyspie Arabskim. Jak podaje lokalna gazeta "Okaz", wizy turystyczne do Arabii Saudyjskiej mają być dostępne już od 27 września.
Głosuj
Głosuj
Podziel się
Opinie
Niedługo ulice saudyjskich miast mogą być pełne zagranicznych turystów
Niedługo ulice saudyjskich miast mogą być pełne zagranicznych turystów (Shutterstock.com)
d2phg0t

Choć pierwotnie planowano wprowadzić wizy już w kwietniu 2018 r., to jednak wtedy z tych pomysłów nic nie wyszło. Wiza ma być ważna przez 90 dni, a koszt jej wyrobienia to 440 riali saudyjskich (ok. 465 zł). To zdecydowanie przełomowe wydarzenie, biorąc pod uwagę, że Arabia Saudyjska jest państwem bardzo zamkniętym na turystów. Przyjeżdżały tu jedynie osoby pielgrzymujące do Mekki, odwiedzające rodzinę lub podróżujące w interesach.

Nowa decyzja jest jedną z wielu, które są inicjowane przez księcia Muhammada ibn Salmana. Jest on realnym władca kraju i regularnie wprowadza zmiany, które zbliżają jego państwo w stronę Zachodu.

d2phg0t

Władze chcą, aby do 2030 r. do Arabii Saudyjskiej przyjechało 30 mln turystów. Żeby łatwiej było zrealizować ten cel, budowane są ośrodki wypoczynkowe na wyspach na Morzu Czerwonym. Pierwszy etap tej inwestycji ma być zakończony do końca 2022 r.

Nie ma jak na razie informacji, obywatele jakich państw będą mogli korzystać z turystycznych wiz, ale już na początku tego roku Saudyjska Komisja Turystyki i Dziedzictwa Narodowego potwierdziła, że finalizuje opracowywanie precyzyjnych wymagań i dokumentów narodowościowych.

Wizy mają mieć formę elektroniczną, a ubiegać się o nie będzie można zarówno przez wylotem, jak i po wylądowaniu w Arabii Saudyjskiej.

d2phg0t

Masz newsa, zdjęcie lub filmik? Prześlij nam przez dziejesie.wp.pl

Zobacz też: #KresyŚwiata: Mieszkała w Arabii Saudyjskiej. To, co tam zobaczyła, zapamięta na długo

d2phg0t

Podziel się opinią

Share

d2phg0t

d2phg0t