Trwa ładowanie...
d1lx2c7

Wizz Air chce latać z Warszawy do Baku. Nareszcie dolecimy bezpośrednio

Wszystko wskazuje na to, że nareszcie będziemy mogli dolecieć do Azerbejdżanu bezpośrednio. Wizz Air zgłosił do Urzędu Lotnictwa Cywilnego wniosek o pozwolenie na loty z Warszawy do Baku. Ze względu na umowę bilateralną między państwami urząd musiał ogłosić konkurs. Szansę na obsługę tego kierunku mają więc inni przewoźnicy.
Głosuj
Głosuj
Podziel się
Opinie
Wizz Air nieustannie rozszerza siatkę połączeń z Polski
Wizz Air nieustannie rozszerza siatkę połączeń z Polski (Shutterstock.com, Fot: andras_csontos)
d1lx2c7

Konkurs umieszczono już w Biuletynie Informacji Publicznej. Jak podaje portal Pasazer.com, zgodnie z umową bilateralną z 1997 r. między dowolnym punktem w naszym kraju a portem lotniczym w Baku, każda ze stron może wyznaczyć najwyżej po jednym przewoźniku. Musi on być zarejestrowany w Polsce i posiadać kapitał większościowy kraju Unii Europejskiej lub jednego ze stowarzyszonych (Szwajcaria, Norwegia, Lichtenstein, Islandia).

Prezes Urzędu Lotnictwa Cywilnego ogłosił otwarty konkurs na obsługę trasy z Warszawy do Baku. Termin składania wniosków do 28 lutego br.

d1lx2c7

Władze Azerbejdżanu wprowadziły ostatnio szereg zmian w polityce i m.in. dopuścił obsługę połączeń w oparciu o 5. i 7. wolność lotniczą. Chcą tym samym otworzyć się na linie nisko kosztowe. Wśród innych zainteresowanych połączeniem z Warszawy do Baku może być więc nie tylko Wizz Air, ale i Ryanair, ale także PLL LOT.

Baku to stolica i największe miasto Azerbejdżanu, a jednocześnie najstarszy i największy port na Morzu Kaspijskim. Obecnie nie ma bezpośrednich lotów z Polski do tego kraju. Lot z przesiadką trwa minimum 8 godzin.

Źródło: Pasazer.com

Masz newsa, zdjęcie lub filmik? Prześlij nam przez dziejesie.wp.pl

Zobacz też: Koronawirus w Polsce. Inspektor sanitarny ostrzega, kto jest najbardziej narażony

d1lx2c7

Podziel się opinią

Share

d1lx2c7

d1lx2c7