Trwa ładowanie...

Włochy: Zakaz budowania zamków z piasku. Utrudniają akcje ratunkowe

W miejscowości Cavallino niedaleko Wenecji władze wprowadziły zakaz budowania zamków z piasku. Postanowienie wywołało oburzenie wśród mieszkańców, jednak władze zapewniły, że zakaz będzie egzekwowany "ze zdrowym rozsądkiem”.

Share
Włochy: Zakaz budowania zamków z piasku. Utrudniają akcje ratunkowe
Źródło: Shutterstock.com
d1l5j4h

Budowy piaskowych zamków zakazano z powodów bezpieczeństwa. Władze Cavallino wyjaśniły, że chodzi o utrudnianie akcji ratunkowych na wybrzeżu. Plaże w okolicy miasteczka są masowo odwiedzane przez turystów, dlatego też władzom zależy na zapewnieniu ratownikom dojścia do linii brzegowej.

Jak podaje dziennik "La Sampa", zakaz dotyczy "wszelkiej aktywności oraz zachowań, które ograniczają bądź uniemożliwiają tranzyt osób i środków transportu służb ratunkowych wzdłuż plaży, a także od linii brzegowej do morza i z powrotem".

Przepis miał zdenerwować dziadków i rodziców, którzy oponują przeciwko zakazywaniu ich dzieciom największej przyjemności, jaką czerpią z wizyt nad morzem. Kapitan lokalnego portu, który został wyznaczony do kontrolowania nowych przepisów zapewnia, że wprowadzono je głównie dlatego, że plażowicze rozstawiali leżaki i parasole zbyt blisko linii brzegowej.

d1l5j4h

Masz newsa, zdjęcie lub filmik? Prześlij nam przez dziejesie.wp.pl

Zobacz też: Przeszło przez Włochy 89 lat temu. Niewyobrażalne straty

d1l5j4h

Podziel się opinią

Share
d1l5j4h
d1l5j4h