Trwa ładowanie...

Wolne dni w 2017 roku. Jak najlepiej planować urlopy w nadchodzącym roku?

Zbliżający się 2017 rok daje nam kilka możliwości wydłużenia weekendów. Gdy spojrzymy w kalendarz, okaże się że mamy 9 dni wolnych od pracy, które wypadają w dni robocze. Warto to uwzględnić przy planowaniu urlopu. Podpowiadamy też jak wykorzystać ten czas.

d6wbi30
d6wbi30

Choć 1 stycznia wypada w niedzielę i nie będzie z tego powodu dodatkowego dnia wolnego, to pierwszy długi weekend rozpoczniemy już 6 stycznia. Święto Trzech Króli, czyli od 2011 roku wolne, wypada bowiem w piątek. To doskonała okazja, aby udać się na przedłużony zimowy weekend w polskie góry. Szklarska Poręba, Karpacz, Zakopane, Bukowina Tatrzańska i inne klimatyczne narciarskie miejscowości wypoczynkowe już czekają, a długoterminowa prognoza pogody zapowiada się obiecująco!

Wielkanoc
Następna okazja do trzech dni wolnego to Świąta Wielkanocne. W nadchodzącym roku będziemy je obchodzić 16 i 17 kwietnia (tradycyjnie to niedziela i poniedziałek). Dla chcących uniknąć przedświątecznych przygotowań i pośpiechu, idealnym pomysłem mogą okazać się coraz popularniejsze oferty rodzinnych pobytów wielkanocnych w wielu agroturystykach i pensjonatach. Taki wyjazd i odpoczynek z dala od miasta to też doskonała okazja dla całej rodziny do poznania zwyczajów i tradycji wielkanocnych w innych regionach Polski.

Majówka

Czerwiec
Kolejne święta i ustawowo wolne dni w pracy czekają nas w czerwcu. Choć Zielone Świątki wypadają w nadchodzącym roku w niedzielę (4 czerwca), to Boże Ciało obchodzone będzie 15 czerwca, tradycyjnie w czwartek. Gdy weźmiemy w pracy wolny piątek (16 czerwca), czeka nas 4-dniowy weekend. W połowie czerwca czujemy już nadchodzące lato, a dni są najdłuższe w całym roku. To świetny czas zarówno na wypoczynek na plaży, jak i na aktywne wycieczki np. rowerowe. Możemy też połączyć jedno z drugim i wybrać się na wycieczkę na dwóch kółkach wzdłuż wybrzeża, zwiedzając po drodze atrakcje naszych nadmorskich kurortów.

d6wbi30

Sierpień
Na następny długi weekend (4-dniowy) będziemy mieli szansę też w połowie sierpnia. Trzeba jednak będzie wziąć jeden dzień urlopu (w poniedziałek 14 sierpnia), bowiem dzień wolny - Święto Wniebowzięcia Najświętszej Maryi Panny (oraz Święto Wojska Polskiego) przypada na wtorek 15 sierpnia. Miłośnicy wędrówek znów mogą ruszyć na dłuższą wycieczkę po górskich szlakach, wszak koniec lata to najpewniesza pogoda w górach. Również mazurskie jeziora kuszą swoim niepowtarzalnym klimatem o tej porze roku, a w lasach można już liczyć na wysyp grzybów.

Boże Narodzenie
Listopad niestety nie będzie łaskawy pod względem przedłużenia weekendów. Wszystkich Świętych (1 listopada) wypada w środę, zaś Święto Niepodległości (11 listopada) w sobotę. Pocieszeniem może być fakt, że gdy dzień ustawowo wolny od pracy wypada w sobotę, pracownik może go odebrać w innym terminie. Obiecująco wygląda natomiast sam koniec roku – Boże Narodzenie (25 i 26 grudnia) wypada w 2017 roku w poniedziałek i wtorek. Co oznacza, że Nowy Rok wypadnie w również poniedziałek. W ten sposób biorąc trzy dni urlopu zaraz po Świętach, będziemy mogli cieszyć się 10-cioma dniami wolnymi. A wtedy białe szaleństwo w Alpach, czy może egotyczna wycieczka do Azji Południowo-Wschodniej? Jak wykorzystać ten czas, można zacząć myśleć już teraz...​

d6wbi30
Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.

Komentarze

Trwa ładowanie
.
.
.
d6wbi30

Pobieranie, zwielokrotnianie, przechowywanie lub jakiekolwiek inne wykorzystywanie treści dostępnych w niniejszym serwisie - bez względu na ich charakter i sposób wyrażenia (w szczególności lecz nie wyłącznie: słowne, słowno-muzyczne, muzyczne, audiowizualne, audialne, tekstowe, graficzne i zawarte w nich dane i informacje, bazy danych i zawarte w nich dane) oraz formę (np. literackie, publicystyczne, naukowe, kartograficzne, programy komputerowe, plastyczne, fotograficzne) wymaga uprzedniej i jednoznacznej zgody Wirtualna Polska Media Spółka Akcyjna z siedzibą w Warszawie, będącej właścicielem niniejszego serwisu, bez względu na sposób ich eksploracji i wykorzystaną metodę (manualną lub zautomatyzowaną technikę, w tym z użyciem programów uczenia maszynowego lub sztucznej inteligencji). Powyższe zastrzeżenie nie dotyczy wykorzystywania jedynie w celu ułatwienia ich wyszukiwania przez wyszukiwarki internetowe oraz korzystania w ramach stosunków umownych lub dozwolonego użytku określonego przez właściwe przepisy prawa.Szczegółowa treść dotycząca niniejszego zastrzeżenia znajduje siętutaj