Trwa ładowanie...
Wakacje.pl
Nocowanie.pl
Plaże
Wyspy
Egzotyka
W Podróży
Miasta
Poza miastem
Ludzie
Wideo
Zobacz inne
Najnowsze
Popularne

World Travel Awards. Przyznano nagrody topowym atrakcjom Europy

Portugalia topowym kierunkiem, a irlandzka wyspa Spike największą atrakcją w Europie. Właśnie przyznano World Travel Awards za 2017 rok.
Głosuj
Głosuj
Podziel się
Opinie
Portugalia, tak jak w ubiegłym roku, została uznana topowym kierunkiem wakacyjnym
Portugalia, tak jak w ubiegłym roku, została uznana topowym kierunkiem wakacyjnym (Shutterstock.com)

Podobnie jak w ubiegłym roku większość nagród zgarnęła Portugalia. Kraj na Półwyspie Iberysjkim został uznany topowym kierunkiem wakacyjnym.

Algarve ogłoszono najlepszą destynacją plażową. Nie ma się co dziwić, kraina na południu kraju słynie z malowniczych zatoczek, lazurowej wody i wspaniałej pogody. Za najlepszy port dla statków wycieczkowych w Europie uznano ten w Lizbonie, a Maderę uhonorowano tytułem najlepszej wyspy na kontynencie.

  Shutterstock.com
(Shutterstock.com)

Doceniono też inne miejsca w Europie. Wenecja, która od jakiegoś czasu broni się przed turystami, została uznana za najlepszy kierunek na wycieczki promowe. Genewa to według rankingu najlepsze miasto na city break, a Disneyland w Paryżu to topowy park tematyczny w Europie.

  Shutterstock.com
(Shutterstock.com)

Ciekawym punktem na liście zwycięzców jest Spike Island. Miejsce zwane irlandzkim Alcatraz prześcignęło w głosowaniu takie hity jak wieża Eiffla, Koloseum czy Akropol. Na wyspie jeszcze w VII w. był klasztor, a z czasem powstały tam fortyfikacje artyleryjskie, a następnie twierdza Fort Mitchel (w kształcie gwiazdy), która przez lata była używana do obrony, ale także przetrzymywania więźniów.

Obiekt jako więzienie działał do 2004 r., a w 2016 r. został udostępniony turystom. Na wyspę można dostać się statkiem z Cobh, portu w hrabstwie Cork.

Szczegółowe wyniki konkursu znajdują się na stronie www.worldtravelawards.com/winners/2017. Warto je przeanalizować planując następny urlop.

Portugalia zachwyca:

Podziel się opinią

Share
Slot