Trwa ładowanie...
d1ual32

Wspierają bioróżnorodność. Mają innowacyjne pomysły

W Holandii dachy setek przystanków autobusowych są pokrywane roślinami. Ma to być "prezent" dla pszczół miodnych. W Utrechcie już na 316 przystankach zasadzono lubiany przez żółto-czarne owady rozchodnik.
Głosuj
Głosuj
Podziel się
Opinie
Takie "roślinne przystanki" przydałyby się również w Polsce
Takie "roślinne przystanki" przydałyby się również w Polsce (Facebook.com/ Mind The Bees)
d1ual32

W Holandii kładzie się nacisk na bioróżnorodność miast i dba m.in. o takie gatunki, jak właśnie pszczoły miodne i trzmiele.

Wykorzystuje się w tym celu choćby dachy przystanków autobusowych, które pozostają pod opieką specjalnie wyznaczonej ekipy. Pracownicy jeżdżą po mieście pojazdami elektrycznymi i monitorują stan roślin. Przystanki zostały wyposażone w energooszczędne światła LED i bambusowe ławki.

Projekt jest jednym z wielu, które realizowane są w Utrechcie w celu poprawy jakości życia zarówno ludzi, jak i zwierząt. Ważna jest ekologia, dlatego miasto zamierza wprowadzić 55 nowych autobusów elektrycznych do końca roku, a do 2028 r. dysponować całkowicie ekologicznym transportem.

d1ual32

Energia elektryczna, która będzie wykorzystywana do zasilania autobusów ma pochodzić bezpośrednio z holenderskich wiatraków. Utrecht prowadzi również program, który pozwala mieszkańcom ubiegać się o fundusze na przekształcanie własnych dachów w te "zielone", wspierające miejską bioróżnorodność.

Masz newsa, zdjęcie lub filmik? Prześlij nam przez dziejesie.wp.pl

Zobacz też: Co wiesz o pszczołach?

d1ual32

Podziel się opinią

Share

d1ual32

d1ual32