Trwa ładowanie...

Wygodne i bezpieczne. Wakacje z wypożyczonym autem

Dawniej wypożyczanie samochodu kojarzyło nam się z pokonywaniem ogromnych odległości na zachodzie USA. Dzisiaj wynająć auto możemy nad Wisłą niemal od ręki i jak się okazuje, korzystamy z takiej opcji bardzo chętnie. Dlaczego to dobry pomysł, szczególnie w wakacje?

Wygodne i bezpieczne. Wakacje z wypożyczonym autemŹródło: Shutterstock.com
d23t7q3
d23t7q3

Coraz popularniejsze rozwiązanie

Badania wykonane przez agencję SW RESEARCH na zlecenie firmy Avis pokazują, że coraz chętniej korzystamy z usług wypożyczalni samochodów. Wynika z nich, że w ciągu ostatnich 2 lat podczas wakacji aż 59 proc. respondentów wynajęło samochód w Polsce i 60 proc. zrobiła to poza granicami naszego kraju. Wyraźnie widać więc, że takie rozwiązanie jest coraz popularniejsze wśród Polaków.

Okazuje się również, że auta wynajmujemy nie tylko podczas wypoczynku, aby ułatwić sobie zwiedzanie czy odbywanie dalekich podróży. Korzystamy z takiej usługi także w wypadku pechowej stłuczki lub awarii własnego samochodu (36 proc. badanych). Nieco rzadziej wypożyczany pojazd wykorzystujemy w trakcie przeprowadzki lub w celach służbowych.

Badanie pokazuje również, że jesteśmy zadowoleni z usług wypożyczalni samochodów. Aż 87 proc. osób, które wynajmowało już auto w trakcie letniego wypoczynku deklaruje, że zrobi to ponownie.

Dlaczego warto?

Zalet podróżowania wynajętym samochodem jest wiele, szczególnie podczas wakacji. Pierwszą z nich jest oczywiście oszczędność. Wynajmując auto, nie musimy martwić się o koszty jego eksploatacji jak naprawy, przeglądy, ubezpieczenie, rejestracja czy wymiana opon (płacimy jednak za paliwo). Ponadto wiele wypożyczalni oferuje atrakcyjne rabaty, na przykład w weekendy lub święta.

d23t7q3

Kolejną zaletą jest z pewnością poczucie wolności. Dzięki samochodowi uniezależniamy się od transportu publicznego. Możemy jechać gdzie i kiedy chcemy. Punkty wynajmu aut znajdziemy najczęściej w okolicy lotnisk lub dworców kolejowych. Nie musimy więc obawiać się, że przyjdzie nam pokonać długą drogę pieszo zanim ruszymy na właściwe zwiedzanie. Co więcej, wypożyczalnie samochodu zapewniają dużą elastyczność wyboru pojazdu. Oferują szeroką gamę aut – poczynając od tych mniejszych, kompaktowych, które są idealne dla jednej lub dwóch osób, aż po rodzinne SUVy i VANy. Każdy na pewno znajdzie samochód, odpowiadający jego aktualnym potrzebom.

Kolejnym ważnym plusem jest też wygoda. Przytoczone już badania SW RESEARCH jasno pokazują, że w wyborze wypożyczanego auta kierujemy się przede wszystkim komfortem i funkcjonalnością. Wśród ulubionych samochodów królują pojazdy średniej wielkości, takie jak Seat Leon czy Volkswagen Golf. Jest to optymalne rozwiązanie podczas wyjazdu z rodziną lub grupą przyjaciół. Takie auto zapewnia odpowiedni komfort podróży i jest atrakcyjne cenowo.

avis
Źródło: avis

Nie zadowalamy się byle czym

Faktem jest, że wymagania konsumentów nad Wisłą rosną w zakresie podróżowania. Decydując się na wypożyczenie samochodu, interesują nas najbardziej 3 aspekty takiej usługi:

d23t7q3

Cena (61 proc. badanych) – chcemy, by podróż odbyła się możliwie tanio. Właśnie dlatego warto rezerwować auto nawet z kilkumiesięcznym wyprzedzeniem. Im wcześniej zarezerwujemy pojazd, tym bardziej atrakcyjna będzie cena oferowana przez wypożyczalnię.
Ubezpieczenie (45 proc.) – cenimy sobie bezpieczeństwo i spokój w czasie podróży. Podczas wypożyczania samochodu zwracamy uwagę na zakres oferowanej ochrony ubezpieczeniowej przed uszkodzeniem lub kradzieżą.
Lokalizacja (30 proc.) – korzystamy z wypożyczalni ulokowanych w dogodnych dla nas miejscach, na przykład na lotnisku czy w pobliżu dworca kolejowego.

Oprócz tego cenimy sobie nowoczesne rozwiązania technologiczne w procesie wypożyczania. Aż 63 proc. badanych w ankiecie SW RESEARCH przyznało, że usługę finalizowało online – na stronie internetowej wypożyczalni lub poprzez jej aplikację mobilną.

Wakacje za kierownicą
Wypożyczanie samochodów jest w Polsce coraz popularniejsze. Trudno się dziwić. Cenimy sobie wygodę, komfort, bezpieczeństwo i elastyczność tej usługi. Na naszym rynku od lat funkcjonują duże, renomowane sieci wypożyczalni o długiej tradycji, takie jak choćby Avis. Dzięki ich kilkudziesięcioletniemu doświadczeniu i wypracowanych w tym czasie standardom, możemy mieć pewność, że takie firmy zapewnią nam usługę na najwyższym poziomie.

d23t7q3

Partnerem artykułu jest Avis.

Avis działa od 1946 r. Jest jedną z najbardziej znanych i największych na świecie marek wypożyczalni samochodów z około 5 500 oddziałami w około 170 krajach. Avis szczyci się długą historią innowacji w branży wynajmu samochodów i jest jedną z czołowych marek pod względem lojalności klientów. Avis należy do Avis Budget Group, Inc., notowanej na NASDAQ, która działa i licencjonuje swoją markę na całym świecie. Oddział Avis w Polsce funkcjonuje od 1991 r.

d23t7q3
Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
d23t7q3