Trwa ładowanie...
d1840ct

Wyspy Kanaryjskie. Nowe przepisy dotyczące testów na obecność koronawirusa

Pierwszy hiszpański region wprowadził rozporządzenie dotyczące obowiązkowych testów na obecność koronawirusa dla turystów. Jakie są szczegóły nowych regulacji, które zaczną obowiązywać od połowy listopada na Wyspach Kanaryjskich?
Głosuj
Głosuj
Podziel się
Opinie
Las Palmas de Gran Canaria
Las Palmas de Gran Canaria (Getty Images)
d1840ct

Władze Wysp Kanaryjskich od wielu miesięcy dyskutowały nad wprowadzeniem tego przepisu i ostatecznie postanowiły wprowadzić go w życie. Dekret został już opublikowany w kanaryjskim Dzienniku Ustaw i zacznie obowiązywać od soboty, 14 listopada.

Wyspy Kanaryjskie – testy na koronawirusa

Nowe przepisy mówią, że osoby powyżej 6 r.ż. przylatujące na Teneryfę, Gran Canarię, Feuerteventurę oraz Lanzarote muszą posiadać przy sobie negatywny wynik testu na obecność koronawirusa. Badanie musi być wykonane nie wcześniej niż 72 godziny przed przylotem.

d1840ct

Turyści nie będą musieli okazywać testu na lotnisku, a dopiero po przybyciu do "licencjonowanego obiektu noclegowego", czyli hotelu, hostelu, apartamentu czy gospodarstwa agroturystycznego. Co w przypadku osób, które nie zrobią badania lub zgubią jego wynik? Nie zostaną wpuszczone do obiektu noclegowego i będą skierowane do ośrodka zdrowia, przychodni czy laboratorium, gdzie na własny koszt będą musiały się przebadać na obecność COVID-19. Gdyby się okazało, że wynik jest pozytywny, turystę czeka kwarantanna.

Lotnisko, Feuerteventura Getty Images
Lotnisko, Feuerteventura (Getty Images)

Jak informuje portal canarianweekly.com, regionalne władze zalecają testy antygenowe, które wykrywają wirusa z wysoką skutecznością w ciągu kilku minut. Koszt takiego badania waha się w granicach 20-30 euro.

Warto mieć na uwadze, że nowe przepisy nie dotyczą mieszkańców, a także przyjezdnych, którzy udowodnią, że przez ostatnie 15 dni nie opuszczali wysp i oświadczą, że nie mieli w tym czasie objawów koronawirusa. Kolejna ważna informacja dotyczy testów, które będą wykonywane turystom przed opuszczeniem hiszpańskich wysp, o czym pisaliśmy już na łamach WP.

d1840ct

Obecnie wskaźnik zakażeń koronawirusem na Wyspach Kanaryjskich wynosi 76 na 100 tys. mieszkańców, podczas gdy reszta Hiszpanii notuje 436 przypadków na 100 tys. mieszkańców.

Źródło: canarianweekly.com, Radio Zet

ZOBACZ WIDEO: Zwrot pieniędzy za odwołane wakacje. Wiceminister tłumaczy, jak to ma wyglądać

Masz newsa, zdjęcie lub filmik? Prześlij nam przez dziejesie.wp.pl

d1840ct

Podziel się opinią

Share
d1840ct
d1840ct