Trwa ładowanie...

Żabom w Indiach udzielono rozwodu. Bo padało za dużo deszczu

Choć może się to wydawać nieprawdopodobne, w mieście Bhopal w środkowych Indiach udzielono ślubu żabom. Ostatni związek nie przetrwał jednak długo - po dwóch miesiącach doszło do rozwodu. Jego przyczyną był deszcz.

Share
Żabom w Indiach udzielono rozwodu. Bo padało za dużo deszczu
Źródło: Facebook.com, Fot: Mujeeb Ahmad
d43cbvg

W lipcu stan Madhya Pradesh, którego stolicą jest Bhopal, był nawiedzany przez susze. Aby zaradzić temu problemowi, organizacja Om Shiv Seva Shakti Mandal 19 lipca zaślubiła parę dwóch żab.

Ślub miał przekonać wedyjskiego boga Indrę, aby zesłał z nieba deszcz. Jak się okazało, bogu ta ceremonia bardzo się spodobała, bo rzeczywiście w krótkim czasie chmury się zebrały i zaczęły z nich spadać upragnione krople.

d43cbvg

Jednak teraz Madhya Pradesh jest nawiedzane przez największe od 13 lat ulewy. Aby pozbyć się nadmiaru wody otwarto już bramy trzech tam wokół Bhopalu. Jednak członkowie Om Shiv Seva Shakti mają własne sposoby na powstrzymanie deszczu.

Dokonali uroczystego rozwodu żabich współmałżonków. Dla pewności samiec i samica trzymani są w odosobnieniu, żeby nie zaważyło to na zmianie pogody.

Źródło: Times of India

d43cbvg

Masz newsa, zdjęcie lub filmik? Prześlij nam przez dziejesie.wp.pl

Zobacz też: Tajemnice złotej świątyni Padmanabhaswamy

d43cbvg

Podziel się opinią

Share
d43cbvg
d43cbvg