Trwa ładowanie...

Zakaz krzyków na rollercoasterach. Nowa zasada w japońskich parkach rozrywki

Parki tematyczne w Kraju Kwitnącej Wiśni ponownie otwarto po przerwie spowodowanej pandemią koronawirusa. Jednak jedna ze zmian wywołuje zdumienie na twarzach gości w lunaparkach. I prawdopodobnie będzie trudna do zrealizowania.

Zakaz krzyków na rollercoasterach. Nowa zasada w japońskich parkach rozrywkiŹródło: Getty Images
d2fypr3
d2fypr3

Stowarzyszenie krajowych operatorów parków rozrywki w Japonii opracowało nowe wytyczne dotyczących m.in. wesołych miasteczek. Docelowo mają być czystsze i cichsze niż kiedykolwiek wcześniej.

Nowe zasady mają pomóc w zahamowaniu rozprzestrzeniania się koronawirusa na terenie państwa. Chodzi m.in. o dużo większą częstotliwość czyszczenia wszystkich elementów dotykanych przez gości, zachowywanie odpowiednich odległości, noszenie maseczek, dokonywanie rezerwacji przez internet (wprowadzono limit osób) czy ustawienie przed każdą atrakcją stojaków z płynem dezynfekującym.

Getty Images
Źródło: Getty Images

Japonia - zasady, jakich jeszcze nikt nie wprowadził

Odwiedzającym, według zaleceń, ma być również sprawdzana temperatura. Ale to nie wszystko - stowarzyszenia chce, aby parki rozrywki w Japonii były o wiele spokojniejsze. Dzięki zakazowi krzyków czy powstrzymywaniu się od zbędnych konwersacji w wesołych miasteczkach, można zmniejszyć ilość kropelek śliny wydobywającej się z ust, w której mogą znajdować się wirusy COVID-19.

Getty Images
Źródło: Getty Images

O ile powstrzymanie się od wydawania jakichkolwiek odgłosów jest łatwe do zrealizowania w przypadku przemieszczania się z jednej atrakcji do drugiej, gorzej z trzymaniem się nietypowej zasady np. na kolejkach górskich. Jednak stowarzyszenie uważa, że emocje można okazywać również poprzez mimikę czy gestykulację.

Getty Images
Źródło: Getty Images

Agence France Presse informuje, że podobne rozwiązanie ma być wprowadzone podczas spektakli czy seansów w kinie. Goście mogliby w nich uczestniczyć pod warunkiem, że nie będą werbalnie okazywać emocji.

Stowarzyszenia parków rozrywki w Japonii składa się z kilkudziesięciu wesołych miasteczek, w tym Oriental Land, który prowadzi Tokyo Disneyland i DisneySea, czy Sanrio Entertainment, promujące atrakcje związane z Hello Kitty.

d2fypr3

Źródło: AFP

Masz newsa, zdjęcie lub filmik? Prześlij nam przez dziejesie.wp.pl

Zobacz też: Opuszczony "Disneyland" w Alpach. "Karma zawsze wraca"

d2fypr3
Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.

Komentarze

Trwa ładowanie
.
.
.
d2fypr3

Pobieranie, zwielokrotnianie, przechowywanie lub jakiekolwiek inne wykorzystywanie treści dostępnych w niniejszym serwisie - bez względu na ich charakter i sposób wyrażenia (w szczególności lecz nie wyłącznie: słowne, słowno-muzyczne, muzyczne, audiowizualne, audialne, tekstowe, graficzne i zawarte w nich dane i informacje, bazy danych i zawarte w nich dane) oraz formę (np. literackie, publicystyczne, naukowe, kartograficzne, programy komputerowe, plastyczne, fotograficzne) wymaga uprzedniej i jednoznacznej zgody Wirtualna Polska Media Spółka Akcyjna z siedzibą w Warszawie, będącej właścicielem niniejszego serwisu, bez względu na sposób ich eksploracji i wykorzystaną metodę (manualną lub zautomatyzowaną technikę, w tym z użyciem programów uczenia maszynowego lub sztucznej inteligencji). Powyższe zastrzeżenie nie dotyczy wykorzystywania jedynie w celu ułatwienia ich wyszukiwania przez wyszukiwarki internetowe oraz korzystania w ramach stosunków umownych lub dozwolonego użytku określonego przez właściwe przepisy prawa.Szczegółowa treść dotycząca niniejszego zastrzeżenia znajduje siętutaj