Trwa ładowanie...

Zakaz krzyków na rollercoasterach. Nowa zasada w japońskich parkach rozrywki

Parki tematyczne w Kraju Kwitnącej Wiśni ponownie otwarto po przerwie spowodowanej pandemią koronawirusa. Jednak jedna ze zmian wywołuje zdumienie na twarzach gości w lunaparkach. I prawdopodobnie będzie trudna do zrealizowania.

Share
Zakaz krzyków na rollercoasterach. Nowa zasada w japońskich parkach rozrywki
Źródło: Getty Images
d3nfudi

Stowarzyszenie krajowych operatorów parków rozrywki w Japonii opracowało nowe wytyczne dotyczących m.in. wesołych miasteczek. Docelowo mają być czystsze i cichsze niż kiedykolwiek wcześniej.

Nowe zasady mają pomóc w zahamowaniu rozprzestrzeniania się koronawirusa na terenie państwa. Chodzi m.in. o dużo większą częstotliwość czyszczenia wszystkich elementów dotykanych przez gości, zachowywanie odpowiednich odległości, noszenie maseczek, dokonywanie rezerwacji przez internet (wprowadzono limit osób) czy ustawienie przed każdą atrakcją stojaków z płynem dezynfekującym.

d3nfudi

Japonia - zasady, jakich jeszcze nikt nie wprowadził

Odwiedzającym, według zaleceń, ma być również sprawdzana temperatura. Ale to nie wszystko - stowarzyszenia chce, aby parki rozrywki w Japonii były o wiele spokojniejsze. Dzięki zakazowi krzyków czy powstrzymywaniu się od zbędnych konwersacji w wesołych miasteczkach, można zmniejszyć ilość kropelek śliny wydobywającej się z ust, w której mogą znajdować się wirusy COVID-19.

O ile powstrzymanie się od wydawania jakichkolwiek odgłosów jest łatwe do zrealizowania w przypadku przemieszczania się z jednej atrakcji do drugiej, gorzej z trzymaniem się nietypowej zasady np. na kolejkach górskich. Jednak stowarzyszenie uważa, że emocje można okazywać również poprzez mimikę czy gestykulację.

Agence France Presse informuje, że podobne rozwiązanie ma być wprowadzone podczas spektakli czy seansów w kinie. Goście mogliby w nich uczestniczyć pod warunkiem, że nie będą werbalnie okazywać emocji.

Stowarzyszenia parków rozrywki w Japonii składa się z kilkudziesięciu wesołych miasteczek, w tym Oriental Land, który prowadzi Tokyo Disneyland i DisneySea, czy Sanrio Entertainment, promujące atrakcje związane z Hello Kitty.

d3nfudi

Źródło: AFP

Masz newsa, zdjęcie lub filmik? Prześlij nam przez dziejesie.wp.pl

Zobacz też: Opuszczony "Disneyland" w Alpach. "Karma zawsze wraca"

d3nfudi

Podziel się opinią

Share
d3nfudi
d3nfudi