Trwa ładowanie...
d14ns3q

Zamek Rocca Maggiore (Asyż)

Największe atrakcje
Domena publiczna
Źródło: Domena publiczna

Zamek Rocca Maggiore w Asyżu wybudowany w XIV wieku góruje nad miastem.

Zamek Rocca Maggiore – ogólne informacje

Zamek Rocca Maggiore znajduje się przy Piazzale della Libertà Comunali. Pod Rocca Maggiore jest zlokalizowany zamek Rocca Minore, który był złączona z główną cytadelą. Z zamku prowadzą ścieżki na szczyt Subasio, który ma 1290 m n.p.m. Góra wchodzi w skład Parku regionalnego Góry Subassio. Jego siedziba mieści się w Asyżu przy Cà Piombino.

We wnętrzu zamku były kręcone zdjęcia do filmu Brat Słońce, Siostra Księżyc (1991 r.) w reżyserii Franco Zeffirellego

Zamek Rocca Maggiore – budowla

Do zamku Rocca Maggiore prowadzą drzwi Perlici wybudowane w 1316 roku. Wzdłuż drzwi znajdują się ściany łączące zamek górny i dolny. Pierwsze wzmianki o cytadeli pochodzą z 1173 roku. Fryderyk Barbarossa zbudował zamek, który zbuntowani mieszkańcy Asyżu zburzyli go w 1198 roku. Twierdza została zrekonstruowana w 1356 roku z inicjatywy kardynała Albornoza, któremu papież Innocenty kazał wzmocnić fortyfikacje państwa papieskiego.

W 1458 roku kapitan Perugii i władca Asyżu, Jacopo Piccinino, zbudował wieloboczną wieżę na północnym krańcu zamku, a następnie wzmocnił ściany i korytarz budowli. Mury obronne zostały zrobione z różowego kamienia przywiezionego ze szczytu Subasio. W czterech rogach cytadeli stoją cztery trapezoidalne wieże odnowione przez Sykstusa V w 1478 roku.

Po wejściu do zamku jesteśmy prowadzeni do okrągłego bastionu, którego budowę zlecił Paweł III w 1535 roku. Następnie przechodzi się do dużego ogrodzonego dziedzińca, przy którym były zlokalizowane pokoje służących. Dom mieszkalny dzielił się na cztery pokoje. Prowadzą do nich spiralne schody.

Zamek Rocca Maggiore – podobne obiekty

  • Zamek Serravalle w San Marino – jeden z dziewięciu zamków w San Marino, który znajduje się w północnej części republiki;
  • Zamek św. Michała (wł. Castello Estense) – znajduje się w centrum Ferrary. Zamek został wybudowany w XIV wieku. Posiada cztery bastiony.

Zamek Rocca Maggiore – pobliskie obiekty

Zamek Rocca Maggiore – miasta w pobliżu

d14ns3q
Zamek Rocca Maggiore (Asyż)
Czas lotu / jazdy samochodem

16 h 16 min samochodem z Warszawy

Strefa czasowa

UTC +1:00

Waluta

EUR

Godziny otwarcia

10:00 – 20:00 - poniedziałek
11:00 – 18:00 - wtorek
10:00 – 19:00 - środa, czwartek
11:00 – 19:00 - piątek
10:00 – 19:00 - sobota

Orientacyjna odległość

1667,9 km od Warszawy

Komentarze

Trwa ładowanie
.
.
.
d14ns3q
d14ns3q
d14ns3q