Trwa ładowanie...
d1jst79

Zanzibar dla tęskniących za słońcem. Afryka modnym kierunkiem zimą i na wiosnę

Zanzibar przyciąga turystów spragnionych słońca i pięknych widoków przez cały rok, ale zimą kusi szczególnie. Nie ma co się opierać temu magnetyzmowi, bo w polskich biurach podróży nie brakuje ofert rajskich wakacji w Tanzanii. Wybraliśmy dla was te najciekawsze.
Głosuj
Głosuj
Podziel się
Opinie
Bajeczne plaże Zanzibaru
Bajeczne plaże Zanzibaru (Shutterstock.com)
d1jst79

Zanzibar – Tanzania zimą

Zanzibar to egzotyczna wyspa u wschodnich wybrzeży Afryki, oblewana ciepłymi wodami Oceanu Indyjskiego. Archipelag jest częścią Tanzanii, chętnie odwiedzanego państwa na kontynencie afrykańskim. Blisko stąd do sąsiedniej Kenii z popularnymi kurortami wybrzeża Mombasa i Malindi.

Tropikalny klimat Zanzibaru sprawia, że wyspa jest najbardziej popularna pomiędzy grudniem a marcem, kiedy to na ogół mamy okazję do skorzystania z najatrakcyjniejszych propozycji wycieczek do Afryki. Wtedy na miejscu prawie nie pada, temperatura powietrza w ciągu dnia przekracza 31 st. C, wody 28 st. C, a nocami z pewnością tutaj nie zmarzniemy (ciekawostką może być, że średnioroczna dobowa temperatura wynosi na Zanzibarze natomiast prawie 20 st. C, z przewrotnie najchłodniejszym lipcem).

   Shutterstock.com

Ci, którzy mają już dosyć chłodu i szarości, powinni więc jak najszybciej wpisać w wyszukiwarki hasło: all inclusive Zanzibar... albo skorzystać z naszej podpowiedzi. Do hotelu Sea View Lodge (Jambiani) na południowo-wschodnim wybrzeżu wyspy polecimy już w marcu z portu lotniczego we Wrocławiu. Na miejscu czeka na nas tropikalny ogród z egzotyczną roślinnością, zadbany basen z hydromasażem i bliskość piaszczystej plaży z bezpłatnym serwisem plażowym, barem oraz restauracją. Jeśli jeszcze nie byliście w raju, to tu z pewnością doświadczycie jego namiastki.

Zanzibar – atrakcje turystyczne i ciekawe miejsca

d1jst79

Zanzibar najlepiej zwiedzić wynajętym samochodem i samemu decydować, gdzie chcemy zatrzymać się na dłużej. Krajobraz zielonej wyspy urozmaicają wszechobecne palmy kokosowe, które obok uprawy goździków, turystyki oraz eksportu wodorostów stanowią podstawę lokalnej gospodarki i źródło dochodu mieszkańców.

Z atrakcji turystycznych Zanzibaru zdecydowanie polecamy stolicę Zanzibar z najstarszą dzielnicą Stone Town, która figuruje na Liście Światowego Dziedzictwa UNESCO. Wyjątkowa atmosfera tego miejsca jest odwiecznego mieszania się kultur: afrykańskiej, arabskiej i indyjskiej. To w Zanzibarze kupimy najlepsze pamiątki dla rodziny i znajomych, obejrzymy stary targ niewolników (niewolnictwo zniesiono w 1911 roku), Pałac Sułtana, Pałac Cudów, fort czy słynne ruiny Pałacu Bargasha.

Najlepsze kierunki na zimę. Zobacz wideo!

Wielbiciele przyrody muszą z kolei odwiedzić rezerwat Jozani Forest, największy na wyspie obszar leśny, a zarazem ogromny turystyczny hit Zanzibaru. Tylko na tej tanzańskiej wyspie żyje małpa Red Colobus, którą można spotkać w rezerwacie. Ponadto spośród egzotycznych gatunków roślin i zwierząt szczególnie wyróżniają się monstrualne baobaby, ciekawe fikusy i rzadkie ptaki.

d1jst79

Niedaleko Jozani Forest znajdziemy kolejne fascynujące miejsce: Zanzibar Butterfly Centre. Motylarium prowadzą afrykańscy farmerzy, w naturalnych warunkach żyje tutaj 50 gatunków motyli, a możliwość obejrzenia ich z bliska spodoba się każdemu, niezależnie od wieku.

Będąc na tej afrykańskiej wyspie, nie można pominąć również wizyty w zanzibarskim zoo. Obiekt jest szczególnie popularny wśród rodzin z dziećmi, które w tym unikalnym miejscu mogą bezpiecznie przejechać się na grzbiecie łagodnego wielbłąda, pogłaskać pasiastą zebrę i zobaczyć zwierzęta, nie występujące w chłodnej Europie.

Wszystkie te atrakcje są na wyciągnięcie ręki dla Polaków, ponieważ – jak już wspomnieliśmy – w biurach podróży jest wysyp wycieczkek do Tanzanii. Najtańszą ofertę wakacji na Zanzibarze znaleźliśmy na maj 2018 – za 3749 zł od osoby. Obejmuje 12 noclegów ze śniadaniami, przeloty z lotniska Chopina w Warszawie oraz transfery. Hotel Paradise Beach Resort jest wspaniale usytuowany na wschodzie wyspy Zanzibar, pokoje mają klimatyzację, łazienki oraz niezapomniany widok na Ocean Indyjski.

d1jst79

Podziel się opinią

Share

d1jst79

d1jst79