Trwa ładowanie...

Zdejmujesz buty w samolocie? Skazujesz się na niebezpieczeństwo

Wygoda w podróży jest ważna, nie zaprzeczamy. Warto jednak wziąć pod uwagę nie tylko swój komfort, ale także odczucia i bezpieczeństwo współpasażerów. Zwłaszcza, kiedy znajdujemy się 10 km nad ziemią, lecimy samolotem i postanawiamy zdjąć buty. Chociaż uczucie jest przyjemne, może wyrządzić poważne szkody.

Zdejmujesz buty w samolocie? Skazujesz się na niebezpieczeństwoŹródło: Twitter
d3jwewb
d3jwewb

Tony Kuna, były pracownik linii lotniczych, który wielokrotnie znajdował się na pokładzie samolotów pasażerskich, niejednokrotnie widział, że pasażerowie kochają zdejmować obuwie podczas długich lotów. W rozmowie z "The Sun" postanowił opowiedzieć, dlaczego pod żadnym pozorem nie powinni tego robić.

Zdaniem Kuny obuwie zostawione na podłodze może utrudniać ewakuację w sytuacjach kryzysowych. – Wszystkie przedmioty znajdujące się na podłodze, stanowią przeszkodę między pasażerami a wyjściem ewakuacyjnym – mówił w rozmowie z dziennikarzami.

Poza tym spacerowanie bez obuwia po pokładzie może powodować roznoszenie zarazków. Zwłaszcza, kiedy w samych skarpetkach idziemy do toalety, a później te same skarpetki wycieramy w fotele. Bakterie, które wtedy rozprzestrzeniamy mogą zaatakować dziesiątki osób.

Najbardziej oczywistym z powodów, dla których nie powinniśmy zdejmować butów na pokładzie jakiegokolwiek środka transportu jest oczywiście komfort współpasażerów. Nie każdy ma ochotę wąchać nasze skarpetki, które cały dzień spędziły w ciasnych adidasach.

d3jwewb

Co w takim razie zrobić, żeby spędzić długą podróż wygodnie? Zadbać o wygodne i lekkie obuwie i przewiewne skarpety. Najlepiej te bezuciskowe. Dzięki temu nasze stopy będą czuły się komfortowo, a my nie staniemy się najbardziej znienawidzonymi pasażerami świata.

Zobacz też: Nie wpuścili cię na pokład samolotu? Zobacz, ile możesz dostać odszkodowania

d3jwewb
Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.

Komentarze

Trwa ładowanie
.
.
.
d3jwewb