Trwa ładowanie...

ZEA. Liczba wykonanych testów na COVID-19 przekroczyła liczbę mieszkańców

W Zjednoczonych Emiratach Arabskich publiczne placówki służby zdrowia wykonały ponad 10 mln testów. W ZEA mieszka 9,9 mln osób, co oznacza, że liczba testów na wykrycie koronawirusa przekroczyła liczbę ludności. W żadnym innym kraju nie udało się jeszcze tego dokonać.

Test na obecność koronawirusa. Abu Zabi, ZEATest na obecność koronawirusa. Abu Zabi, ZEAŹródło: Getty Images
d10yqfq
d10yqfq

Omar Abdulrahman Al Hammadi, rzecznik rządu ZEA, przedstawił statystyki liczby wykonanych testów na COVID-19 w okresie od 30 września do 6 października 2020 r. W tym czasie w całym kraju wykonano 720 802 testy (w Polsce w tym czasie wykonano 177 247 testów). Wykryto 7 704 nowe przypadki zakażeń, co oznacza 16 proc. wzrost zachorowań w stosunku do poprzedniego tygodnia. Odsetek testów z wynikiem pozytywnym wyniósł 1 proc., kształtując się na poziomie zbliżonym do wcześniejszego tygodnia.

Władze ZEA trzymają rękę na pulsie

Al Hammadi zwrócił uwagę na determinację rządu ZEA i jego skuteczną działalność w kluczowych dla państwa obszarach, m.in. w sektorze edukacji. W krótkim czasie szkolnictwo odnotowało spektakularny sukces dzięki odpowiedniemu przygotowaniu krajowej infrastruktury edukacyjnej i wdrożeniu najnowszych technologii zapewniającej ciągłość procesu kształcenia oraz zastosowaniu środków zapewniających bezpieczeństwo uczniom i pracownikom placówek edukacyjnych.

d10yqfq

Rzecznik podkreślił, że w bieżącym roku szkolnym 83 proc. placówek edukacyjnych w ZEA (1 025 szkół) działa w systemie zdalnego nauczania. Jedynie 17 proc. szkół (212 placówek) pozostaje przy tradycyjnym systemie nauczania, co powoduje, że w trybie stacjonarnym kształci się 201 797 uczniów.

Od początku pandemii łączna liczba osób zakażonych koronawirusem w Zjednoczonych Emiratach Arabskich wynosi 116 tys. Zmarło blisko 500 osób. Wykonano tam ponad 10 mln testów na COVID-19, choć liczba mieszkańców wynosi w ZEA 9,9 mln. Łączna liczba przypadków zakażenia koronawirusem na świecie przekroczyła 40 mln. Zmarło ponad 1,1 mln pacjentów.

Źródło: Dubai Tourism

Wyścig po szczepionkę. Naukowcy szukają leku przeciwko COVID-19

Masz newsa, zdjęcie lub filmik? Prześlij nam przez dziejesie.wp.pl
d10yqfq
Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.

Komentarze

Trwa ładowanie
.
.
.
d10yqfq