WP Turystyka

  
Polecane
Tematy

Żeglarska stolica Polski urzeka na każdym kroku. Lato 2017 trwa w najlepsze

Trudno mówić, że było się na Mazurach, jeśli pominęło się podczas swojej podróży Mikołajki – letnią stolicę regionu. To raj dla żeglarzy i miłośników sportów wodnych, ale także fanów turystyki rowerowej.
Głosuj
Głosuj
Podziel się
Opinie
Mikołajki leżą w Krainie Wielkich Jezior Mazurskich, nad jeziorami: Tałty i Mikołajskim
Mikołajki leżą w Krainie Wielkich Jezior Mazurskich, nad jeziorami: Tałty i Mikołajskim (Shutterstock.com)

Wioska Żeglarska w Mikołajkach to jeden z najpiękniejszych portów Warmii i Mazur. Wyposażony jest w cztery keje, przy których jednocześnie może cumować ok. 250 jednostek pływających. Dzięki temu miejsce to jest atrakcyjne zarówno dla żeglarzy, jak i turystów, którzy lubią oglądać łódki. Od ubiegłego sezonu turyści w Mikołajkach, poza atrakcjami na wodzie, mogą korzystać także z wypożyczalni rowerów.

W Mikołajkach każdy znajdzie coś dla siebie. Jest doskonały wybór hoteli, restauracji i wiele innych atrakcji. Postanowiliśmy przekonać się sami, co turystów urzeka w tej miejscowości - dowiecie się z wideo poniżej.

Mikołajki dbają o swoich bywalców, a ci odwdzięczają się dobrym słowem. Turyści niezmiennie podkreślają, że warto tu wracać, ponieważ infrastruktura jest tak samo nowoczesna, bogata i dostępna, jak w kurortach egzotycznych krajów, ale klimat i atmosfera są o wiele lepsze.

O tym, jak bogatą infrastrukturę turystyczną mają Mikołajki, świadczą liczby. Samych miejsc hotelowych jest w okolicy ok. 8 tys. – to dwa razy więcej niż liczba mieszkańców. Do tego dochodzą noclegi na łódkach, dziesiątki barów, pubów i klubów.

Z Warszawy lub Gdańska do Mikołajek dojedziemy w ok. trzy godziny. Podróż z Poznania potrwa dwa razy tyle.

Zobacz też: Wczasy w PRL-u.

0
komentarze
Głosuj
Głosuj
0
Wow!
0
Ważne
0
Słabe
0
Straszne
Trwa ładowanie
.
.
.