Trwa ładowanie...
d1y7s11

Złożyli wnioski o brytyjski paszport. Dostali dwa różne dokumenty

Para Brytyjczyków Peter Brady i Jan złożyli wnioski o wydanie nowych brytyjskich paszportów. Okazało się, że mężczyzna otrzymał wersję stworzoną na wypadek brexitu - bez napisu "Unia Europejska", a jego partnerka wręcz przeciwnie.
Share
Nowy brytyjski paszport nie ma na okładce napisu "Unia Europejska"
Nowy brytyjski paszport nie ma na okładce napisu "Unia Europejska"Źródło: twitter.com
d1y7s11

Przed planowaną datą wyjścia Wielkiej Brytanii z Unii Europejskiej, Peter Brady i Jan ubiegali się o nowe paszporty. Mężczyzna odebrał go 1 kwietnia, natomiast kobieta, 3 dni później. Okazało się, że ich dokumenty znacznie się różnią.

Peter otrzymał wersję stworzoną na wypadek brexitu, czyli bez napisu na pierwszej stronie "Unia Europejska". Kobieta wręcz przeciwnie. Dostała dokument podobny do tych, które Wielka Brytania wydawała w ostatnich latach. Widnieje na nim wyraźny napis.

"Kompletne wymazanie Unii Europejskiej z mojego paszportu to dla mnie dobra wiadomość" - powiedział Peter Brady w rozmowie z BBC. Przyznał również, że jego partnerka jest zawiedziona, że na jej paszporcie znajduje się nazwa wspólnoty.

d1y7s11

Wzór "bez Unii Europejskiej" został zatwierdzony z myślą, że w nocy z 29 na 30 marca Wielka Brytania opuści Unię Europejską. Rzeczniczka brytyjskiego ministerstwa spraw wewnętrznych - Home Office poinformowała, że aby nie wydawać pieniędzy podatników trzeba wykorzystać wzory paszportów, które zalegają w magazynach. Oba dokumenty są tak samo ważne, a wersje z Unią będą wydawane do wyczerpania zapasów.

Home Office w grudniu 2017 r. zapowiedziało, że po ostatecznym wyjściu Wielkiej Brytanii z Unii zmieni się szata graficzna brytyjskiego paszportu. Zmieni się także kolor - z bordowego, na "tradycyjny" niebieski.

Źródło: PAP/ Polsat News

Masz newsa, zdjęcie lub filmik? Prześlij nam przez dziejesie.wp.pl

d1y7s11

Zobacz także: Brexit. Orłowski: "Decyzja zapadła. Wycofanie się z niej Brytyjczycy odczuliby jako upokorzenie"

d1y7s11

Podziel się opinią

Share
d1y7s11
d1y7s11